Március 15.: átadták az állami kitüntetéseket

MNO

2017. március 14., kedd 20:47, frissítve: kedd 21:42

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc emléke előtt tisztelgő nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából állami kitüntetéseket adtak át.

Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozat kitüntetést kapott:
Aknay János
 Kossuth- és Munkácsy Mihály-díjas festőművész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének elnöke

Ambrus Jenő miniszteri főtanácsadó, korábbi miniszterelnöki protokollfőnök

dr. Bakacsi Gyula, a Budapesti Gazdasági Egyetem Pénzügyi és Számviteli Karának kutatóprofesszora, a Budapesti Corvinus Egyetem volt tanára, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Üzleti Tudományok Tanszéke volt tanszékvezető professzora

Bán Teodóra balettművész, a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ Nonprofit Kft. ügyvezetője, a Szabad Tér Színház Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója és művészeti vezetője

Dr. Bárdosi Vilmos, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Romanisztikai Intézetének igazgatója, a Francia Nyelvi és Irodalmi Tanszék egyetemi tanára

Benedek Gábor olimpiai bajnok és kétszeres világbajnok öttusázó

Dr. Benedict Mihály fizikus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Elméleti Fizikai Tanszékének egyetemi tanára, volt tanszékvezetője

Dr. Dombi József kísérleti fizikus, a Magyar Tudományos Akadémia kandidátusa, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar, Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékének címzetes egyetemi tanára

Eperjes Károly, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, a Kaposvári Egyetem Rippl-Rónai Művészeti Kar Színházi Intézetének egyetemi tanára

Dr. Farkas Róbert László állatorvos, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, az Állatorvostudományi Egyetem megbízott oktatási rektorhelyettese, a Parazitológiai és Állattani Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára

Dr. Géher Pál, a Betegápoló Irgalmasrend Budai Irgalmasrendi Kórház Reumatológiai Centrumának centrumvezető főorvosa, a Magyar Balneológiai Egyesület elnöke, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar III. Sz. Belgyógyászati Klinika, Reumatológiai és Fizioterápiás Tanszéki csoport I. részlegének vezetője, egyetemi tanár

Dr. Győrffy Balázs orvos, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika tudományos tanácsadója

dr. Hammerl László olimpiai bajnok sportlövő, a Nemzet Sportolója, a Magyar Sportlövők Szövetségének volt alelnöke

Harsányi Frigyes Jászai Mari-díjas színművész, színházmenedzser

Dr. Huszár Pál, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának világi elnöke, a Dunántúli Református Egyházkerület főgondnoka

Kékesi Mária Liszt Ferenc-díjas táncművész, balettmester, Érdemes és Kiváló Művész

Dr. Keszler Borbála nyelvész, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Magyar Tudományos Akadémia Magyar Nyelvi Osztályközi Állandó Bizottsága volt elnöke, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézete Mai Magyar Nyelvi Tanszéke professor emeritája, a Magyar Nyelvőr főszerkesztője

Kratochwill Mimi Bánffy Miklós-díjas művészettörténész, a Műcsarnok egykori külügyi csoportvezetője, a Budapesti Tavaszi Fesztivál és a Művészeti Alap volt tanácsadója

dr. Lanczendorfer Erzsébet, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége Győri Szervezetének tiszteletbeli elnöke

dr. Maráz Anna, a Szent István Egyetem Élelmiszertudományi Kar Mikrobiológia és Biotechnológia Tanszékének professzor emeritája, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Csíkszeredai Karának volt egyetemi tanára

Mihály Gábor Munkácsy Mihály-díjas szobrászművész

Dr. Mócsai Attila orvos, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézetének egyetemi tanára, gyulladásélettani kutatócsoportjának vezetője

dr. Nagy Lajos orvos, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Alapellátási Intézetének egyetemi tanára

Pálfi József, a Partiumi Keresztény Egyetem rektora, egyetemi tanára, a Nagyvárad-Rét Református Egyházközség református lelkipásztora, a Csillagocska Alapítvány alapítója és elnöke

Dr. Soltész Pál Péter, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Debreceni Egyetem Belgyógyászati Klinika Angiológiai Tanszékének egyetemi tanára, a Terápiás Aferezis Bizottság elnöke, a Magyar Aferezis Társaság alelnöke

Dr. Sulik Béla János fizikus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Magyar Tudományos Akadémia Atommagkutató Intézete tudományos tanácsadója

Dr. Süli-Zakar István földrajztudós, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Földtudományi Intézete Társadalomföldrajzi és Területfejlesztési Tanszéke professor emeritusa, a Károly Róbert Főiskola Turizmus, Területfejlesztési és Idegen Nyelvi Intézete Turizmus és Területfejlesztési Tanszéke címzetes főiskolai tanára (Dr. Süli-Zakar István néhány nappal ezelőtt elhunyt. Halála előtt még örömmel értesült a részére adományozott kitüntetésről. A díjat családja egy későbbi alkalommal veszi át.)

Dr. Szilvási István, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ Nukleáris Medicina Osztályának osztályvezető főorvosa, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar Nukleáris Medicina Tanszékének nyugalmazott egyetemi tanára

Szögi Csaba Harangozó Gyula-díjas táncművész, táncpedagógus, koreográfus, a Közép-Európa Táncszínház igazgatója

dr. Tasnádi Péter, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Földrajz- és Földtudományi Intézet Meteorológiai Tanszékének egyetemi tanára

Thomka Beáta Széchenyi- és József Attila-díjas irodalomtörténész, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet Modern Irodalomtörténeti és Irodalomelméleti Tanszékének tanára, az egyetem Irodalomtudományi Doktori Iskolájának alapítója és vezetője

Dr. Timár József, az orvostudomány doktora, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar II. sz. Patológiai Intézetének igazgatója, tanszékvezető egyetemi tanár, a Semmelweis Egyetem Doktori Tanácsának elnöke

Török Jolán Harangozó Gyula- és Bánffy Miklós-díjas táncművész, a Táncpedagógusok Országos Szövetségének alapító elnöke, a Nemzeti Táncszínház alapítója és volt igazgatója, a Magyar Művészeti Akadémia nem akadémikus köztestületi tagja

dr. Varga Lajos, a Váci Egyházmegye segédpüspöke, általános helynök, a Vác-Alsóvárosi Plébánia plébánosa, az Országos Katolikus Gyűjteményi Központ igazgatója részére.

Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapott:
Asztalos Zoltán nyugalmazott református lelkész

dr. Bachmann Bálint, a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának dékánja, egyetemi tanár, a Magyar Művészeti Akadémia nem akadémikus köztestületi tagja

Bakó Annamária, a Litea Könyvesbolt és Teázó vezetője

Balázs Oszkár előadóművész, zeneszerző, zenetanár, hangszerkészítő, a Budapesti Ütőegyüttes alapítója és művészeti vezetője

Barna Zoltán előadóművész, a Bojtorján együttes dobosa

dr. Bartha Csilla nyelvész, a Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézete tudományos tanácsadója, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézete Mai Magyar Nyelvi Tanszéke habilitált egyetemi docense

dr. Battistig Gábor villamosmérnök, a Magyar Tudományos Akadémia Energiatudományi Kutatóközpontja Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Intézete tudományos főmunkatársa, az Intézet Mikrotechnológiai Osztálya vezetője

Bánfi Péter János, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség világi vezetője, felügyelője, a Dominó Trans Kft. alapítója és nyugalmazott ügyvezetője

Buchwarth László előadóművész, a Bojtorján együttes gitárosa

dr. Horváth József, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem főtitkára

Kemény Győző muzsikus, producer, a Bojtorján együttes alapítója

dr. Timár Judit földrajztudós, a Magyar Tudományos Akadémia Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont, Regionális Kutatások Intézetének tudományos főmunkatársa, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Társadalom- és Gazdaságföldrajzi Tanszék docense

Tompa Mária, a Szentkuthy Miklós Alapítvány kuratóriumi elnöke

Pomázi Zoltán zeneszerző, dalszövegíró, a Bojtorján együttes énekes-gitárosa

Vörös Andor előadóművész, zeneszerző, a Bojtorján együttes billentyűse

dr. Bencze Mihály, a bukaresti Ady Endre Líceum igazgatója, a Wildt József Tudományos Társaság elnöke, a Nemzetközi Magyar Matematika Verseny alapítója

dr. Biró Friderika a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum nyugalmazott főmuzeológusa és volt megbízott főigazgató-helyettese

Bogdán József a fehértemplomi Szent Anna, a Boldogságos Szűz Édesanyja Római Katolikus Plébánia plébánosa, a Szeged-Csanádi Székeskáptalan tiszteletbeli kanonokja

Borbás Mária televíziós szerkesztő-műsorvezető

dr. Dobos László, a VERITAS Történetkutató Intézet nyugalmazott főigazgató-helyettese, a Jászok Egyesületének ügyvivője

Dobos Menyhért, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezérigazgatója, az MTVA volt tartalom-előállítási vezérigazgató-helyettese

Dráfi Kálmán Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára

Dr. Fischl Vilmos evangélikus lelkész, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának főtitkára

Fodor Artur kürtművész, a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának volt tagja

Dr. Philipp Ernst Gudenus, a belvárosi Szent Anna-plébániatemplom templomigazgatója, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Kánonjogi Posztgraduális Intézetének egyetemi docense

Győri László József Attila-díjas költő, prózaíró, bibliográfus

Gencso Hrisztozov író, műfordító

Jobbágy Valér, Liszt Ferenc-díjas karnagy, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, a Szekszárdi Madrigálkórus, a Schola Cantorum Sopianensis és a Pécsi Székesegyház Palestrina Kórusának vezetője

dr. Juhász András, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar, Fizikai Intézet Anyagfizikai Tanszékének nyugalmazott egyetemi docense

Létay Kiss Gabriella operaénekes

Dr. Lovász Emese régész, a Magyar Régész Szövetség alapító tagja

Magyar Éva ötvösművész, restaurátor

Magyar Gergely ferences szerzetes, a Nagyszőlősi Ferences Rendház házfőnöke, nagyszőlősi plébános

Dr. Mangel László Csaba orvos, a Magyar Onkológusok Társaságának elnöke, a Pécsi Tudományegyetem, Általános Orvosi Kar és Klinikai Központ Onkoterápiás Intézetének igazgatója, egyetemi docense,

Péter Imre, a Karácsony Sándor Művelődési Társaság elnöke, a Földesi Nagyközségi Népfőiskolai Egyesület egyik alapítója

Sági Lajos, a Kiskunmajsa-Kígyóspusztai Lelkészség nyugalmazott plébánosa, a Hit és Kultúra Alapítvány alapítója

Dr. Szeredi Péter, Állami Díjas matematikus, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar, Számítástudományi és Információelméleti Tanszékének címzetes egyetemi tanára

Vörös Imre András, a Magyar Sarutlan Kármelita Rendtartomány tartományfőnöke

Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetést kapott:
Anger Ferenc operarendező, a Magyar Állami Operaház művészeti igazgatója

Antalfy István író, költő, szerkesztő, a Bács-Kiskun Megyei Írók és Költők Baráti Körének alapítója

dr. Bajáky Gábor, a Diósgyőri Sportlétesítményeket Működtető Nonprofit Kft. és a Miskolc Városi Szabadidőközpont Nonprofit Kft. Felügyelő Bizottságának elnöke, a Miskolci Lions Club alapítója és volt elnöke

Benyák Nándor nyugalmazott pedagógus, egykori Gulag-fogoly

Bognár Istvánné, a Tatabányai Árpád Gimnázium nyugalmazott pedagógusa, a Tatai Református Gimnázium alapító tanára

dr. Borkó Rezső, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézet Fül-orr-gégészeti és Szájsebészeti Osztályának osztályvezető főorvosa

Boróka László Felsőpetény, Nőtincs és Ősagárd községek nyugalmazott körjegyzője

dr. Büttnerné Bódi Ágnes, a Kaposvári Szakképzési Centrum Nagyatádi Ady Endre Gimnáziuma, Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma igazgatója

Csapó Pálné, a Szolnoki Kistérség Többcélú Társulása Szociális Szolgáltató Besenyszögi Központ és a Besenyszögi Idősek Otthona nyugalmazott intézményvezetője

Drozsnyik István képzőművész

Farkas Jánosné, Magyarcsanád község volt polgármestere

Fehér Ildikó, a Kaposvári Egyetem Egészségügyi Központ Diagnosztikai és Onkoradiológiai Intézetének szakdolgozói igazgatója és minőségirányítási megbízottja

dr. Fejér Lászlóné, a Budavári Általános Iskola intézményvezetője, a Budavári Önkormányzat Oktatási Bizottságának volt elnöke

dr. Fekete János Barnabás, a Magyar Labdarúgó Szövetség Jogi Bizottságának tagja, a Bács-Kiskun megyei Labdarúgó Szövetség és a Magyar Labdarúgó Szövetség Fegyelmi és Fellebbviteli Bizottságának volt elnöke

dr. Fülep László Hajdú-Bihar megyei háziorvosi szakfelügyelő főorvos, Konyár község volt polgármestere, a Magyar Általános Orvosok Tudományos Egyesületének tiszteletbeli elnöke, az Országos Alapellátási Intézet volt roma integrációs szakértője

Halász Péter karmester, a Magyar Állami Operaház volt főzeneigazgatója

dr. Heidl György, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, Filozófia és Művészetelméleti Intézet Esztétika és Kulturális Tanulmányok Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense

Holl András csillagász, informatikus, a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központja informatikai főigazgató-helyettese

Horváth Lajos, Királyhegyes község polgármestere

Horváth László nyugalmazott olajipari szakmunkás, egykori Gulag-fogoly

Hubay Andrea, a Béres Gyógyszergyár Zrt. PR igazgatója

dr. Husi Géza, a Debreceni Egyetem Műszaki Karának oktatási dékánhelyettese, a Villamosmérnöki és Mechatronikai Tanszék tanszékvezető egyetemi docense

Janek György, az „Amiért a harang szól – Nándorfehérvár 1456” című rendezvény társszervezője

Kapás Géza hegedűművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Vonós Tanszékének egyetemi docense,

dr. Kiss Gyula Ybl Miklós-díjas építész, a Szent István Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Karának kapcsolati dékánhelyettese, az Építészmérnöki Intézet főiskolai tanára

 Kiss Lajos építész, vezető tervező

Kovács Anita a KarcFM Rádió szerkesztője és műsorvezetője

Krausz Aliz Harangozó Gyula-díjas táncművész, koreográfus

Kun Éva Ferenczy Noémi-díjas keramikusművész

dr. Macher Szilárd, Harangozó Gyula-díjas balettművész, koreográfus, szakíró, a Magyar Táncművészeti Egyetem Klasszikus Balett Tanszékének főiskolai tanára, a Magyar Táncművészeti Egyetem Táncművészképző Intézet igazgatója

dr. Márkus Eszter, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karának oktatási ügyekért felelős dékánhelyettese, főiskolai docens

dr. Mikola Bálint, a Magángyógyszerészek Országos Szövetségének alapító elnöke

Monori Sebestyén szobrászművész

dr. Nemes László Róbert, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Kodály Zoltán Intézetének igazgatója, egyetemi tanár

dr. Pál Lajos történész, a Magyar Történelmi Társulat „Századok” című folyóirata felelős szerkesztője

Pálfy Gusztáv szobrászművész

Peller Mariann, a Virtuosos International Zrt. vezérigazgatója

Reiz Tamás, Potony község polgármestere, a Barcsi Többcélú Kistérségi Társulás elnöke

Sebestyén Zoltán Gyula, Kemenesmagasi község polgármestere, a Kemenesmagasi Általános Iskola volt igazgatója, a Kemenesmagasi Citerazenekar és Népdalkör vezetője, a Kemenesmagasi Evangélikus Egyházközség felügyelője

dr. Simkó Csaba, az Erzsébet Hospice Otthon osztályvezető főorvosa,

Szallerbeck Kornél Fendál, Esztergom Város Önkormányzata Pénzügyi Osztálya volt vezetője, a Kisbéri Többcélú Kistérségi Társulás nyugalmazott gazdasági vezetője

dr. Ung Ferenc, 1956-os szabadságharcos

Tóth István, Magyarország nyugalmazott beregszászi főkonzulja, a „Pro Minoritate” című kisebbségpolitikai folyóirat alapító főszerkesztője

Varga Tibor József, a Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium igazgatója és tanára

Wagner Károly hangtechnikus, a Madách Színház videótár-vezetője

 

Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést kapott:
Ágfalvi György Sándor táncművész, koreográfus, a Magyar Állami Népi Együttes férfi tánckari asszisztense, a budapesti Liget Táncegyüttes művészeti vezetője

Boros Ildikó Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Magyar Állami Operaház magántáncosa

Gáspár Álmos zenész, a Duna Művészegyüttes és a Kormorán Együttes zenekari tagja

Ilonkáné Baranyi Zsuzsanna, a Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola, Középiskola és Kollégium igazgatóhelyettese és tanára, a Jászkürt Diák Sportegyesület vezetője

Kepler Erzsébet, Tahitótfalu Község Önkormányzata Szociális Bizottságának tagja

Lelkes András, a HANGVETŐ Zenei Terjesztő Társulás Kft. ügyvezetője

Liber Endre, a HANGVETŐ Zenei Terjesztő Társulás Kft. művészeti igazgatója

Lévay Andrea táncművész, a Magyar Állami Népi Együttes tagja

Megyesi Csilla, a VERITAS Történetkutató Intézet titkárságvezetője, a Magyar Fiatalok Határok Nélkül Alapítvány kurátora

Pálosi István mozdulatművész-táncművész, koreográfus, táncpedagógus, a Magyar Mozdulatművészeti Társulat igazgatója, a Budapest Táncművészeti Stúdió Szakgimnázium balettmestere és tanára,

Pátkai Balázs Harangozó Gyula-díjas táncművész

Sárközi András zenész, a Rajkó Művészegyüttes tagja

Takács Tamás Péter tervezőgrafikus

Tatai Zsolt, a Budapest Bábszínház bábszínésze

Toldi József Attila zenész, a 100 Tagú Cigányzenekar szólamvezetője

Varga János, a soproni Ürmös néptáncegyüttes alapítója, a Maros Művészegyüttes koreográfusa, a Zalai Táncegyesület művészeti vezetője és koreográfusa,

Végh Tamás, táncművész, a Duna Művészegyüttes szólistája,

Weyer Balázs, a HANGVETŐ Zenei Terjesztő Társulás Kft. programigazgatója

Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetést kapott:
Batki László, a Honvéd Férfikar tagja és bariton szólamának vezetője

Dömsödi Farkas Bálint előadóművész

 dr. Glózik Klára Erzsébet, a KBC Békés Megyei Települések Fejlesztéséért Nonprofit Kft. ügyvezetője, a Szent István Egyetem Agrár- és Gazdaságtudományi Kar főiskolai docense

Huszár Ildikó táncpedagógus, koreográfus, a Grapevine Show Dance Club Közhasznú Egyesület elnöke és művészeti vezetője

Karé Árpád táncművész, a Magyar Állami Népi Együttes tagja

Kis Domonkos Márk színművész, a Váci Dunakanyar Színház ügyvezető igazgatója

Lukács Ádám táncművész, a Miskolci Balett alapító tagja és magántáncosa

Nyitrai Tímea a Kortárs Balettért Alapítvány irodavezetője, a Szegedi Kortárs Balett művészeti titkára

ifj. Stadler Ferenc, a Szegedi Kortárs Balett világítástervezője

Stonawskiné Busi Ildikó, a Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola táncpedagógusa, a Vadvirág Gyermek Néptáncegyüttes és a Szandaszőlős Táncegyüttes szakmai vezetője

Szabó Imre, a Budapesti Egyetemi Atlétikai Club SE vezető edzője

Tókos Attila táncművész, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes szólistája,

Tóth János, a Magyar Ejtőernyős Szövetség főtitkára,

Vajda Máté, a Müpa Budapest Nonprofit Kft. világosítótár-vezető helyettese

 

Ybl Miklós-díjat kapott:
Bata Tibor
építész, Makovecz Imre tanítványa, a Kvadrum építészműhely alapítója

Demeter Nóra DLA építész

Kovács Csaba építész

Varga Csaba építész, Nagymaros főépítésze

Vonnák Jánosné Tanos Márta építész

 

Forster Gyula-díjat kapott:
Czeglédyné Levárdy Henriette építészmérnök, műemlékvédelmi szakmérnök

dr. Szikra Éva táj- és kertépítész mérnök, műemlékvédelmi szakmérnök, a mezőgazdasági tudományok kandidátusa

 

A Régészeti örökségért – Schönvisner István-díjat kapott:
dr. Gömöri János régész

dr. Jankovich-Bésán Dénes régész

 

Batthyány Lajos-díjat kapott:
dr. Marinovich Endre a VERITAS Történetkutató Intézet főigazgató-helyettese

 

Magyary Zoltán-díjat kapott:
dr. Balogh Zoltánné,
a Csongrád Megyei Kormányhivatal volt főigazgatója

dr. Hardy Ferenc Gábornak, Budapest Főváros Kormányhivatala XXIII. Kerületi Hivatala volt hivatalvezetője

Vasas Lászlóné dr. a Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal főigazgatója

Waffenschmidt Jánosné, a Központi Statisztikai Hivatal Népszámlálási Főosztálya nyugalmazott főosztályvezetője