Serie A

Kiárusítják az AC Milant

FFT
Forrás: goal.com
2012. május 30., szerda 16:08
Valamelyik játékosát kénytelen lesz beáldozni az AC Milan, ha mindenképp meg akarja tartani Zlatan Ibrahimovicot és Thiago Silvát.

Nagy neveket pedzegetnek esetleges távozókként a Milan háza táján, akik még ezen a nyáron elhagyhatják Milánót, azért, hogy a még nagyobb nevek maradhassanak, no és persze azért, hogy új játékosokat igazolhassanak. Az biztos, hogy Ibrahimovicot és Thiago Silvát minden körülmények között megtartaná a milánói klub.

Annak ellenére, hogy Kevin-Prince Boateng, Alexandre Pato, Robinho és Antonio Cassano is meghatározó tagja volt a Milannak, amikor egészségesek voltak, nem zárkózik el a piros-fekete egyesület, hogy négyük közül egyiküket egy megfelelő ajánlat esetén elengedje, ezzel helyet és pénzt teremtve új játékosoknak, egyben növelve a kulcsjátékosok fizetését is.

A nemzetközi sportsajtó már a lehetséges kérőket is tudni véli, Pato esetében legtöbbször a Paris St. Germain neve vetődik fel, Robinhót a brazil Santos vinné, Boateng iránt a Premier League-ből várható nagy érdeklődés. Egyedül Cassano nem kell egyelőre senkinek, de a klub azt reméli, egy jó Eb-szereplés után bejelentkeznek érte majd a topcsapatok.


Döntő

Spanyolország 4 – 0
Olaszország




A csoport
1. Csehország
2. Görögország
3. Oroszország
4. Lengyelország
2
1
1
0
0
1
1
2
1
1
1
1
4–5
3–3
5–3
2–3
6
4
4
2
B csoport
1. Németország
2. Portugália
3. Dánia
4. Hollandia
3
2
1
0
0
0
0
0
0
1
2
3
5–2
5–4
4–5
2–5
9
6
3
0
C csoport
1. Spanyolország
2. Olaszország
3. Horvátország
4. Írország
2
1
1
0
1
2
1
0
0
0
1
3
6–1
4–2
4–3
1–9
7
5
4
0
D csoport
1. Anglia
2. Franciaország
3. Ukrajna
4. Svédország
2
1
1
1
1
1
0
0
0
1
2
2
5–3
3–3
2–4
5–5
7
4
3
3




MENETREND

Csoportmérkőzések
Június 8.
A-csoport

Június 9.
B-csoport

Június 10.
C-csoport

Június 11.
D-csoport

Június 12.
A-csoport

Június 13.
B-csoport

Június 14.
C-csoport

Június 15.
D-csoport

Június 16.
A-csoport

Június 17.
B-csoport

Június 18.
C-csoport

Június 19.
D-csoport
Lengyelország
Oroszország

Hollandia
Németország

Spanyolország
Írország

Franciaország
Ukrajna

Görögország
Lengyelország

Dánia
Hollandia

Olaszország
Spanyolország

Ukrajna
Svédország

Görögország
Csehország

Portugália
Dánia

Horvátország
Olaszország

Svédország
Anglia
1 – 1
4 – 1

0 – 1
1 – 0

1 – 1
1 – 3

1 – 1
2 – 1

1 – 2
1 – 1

2 – 3
1 – 2

1 – 1
4 – 0

0 – 2
2 – 3

1 – 0
1 – 0

2 – 1
1 – 2

0 – 1
2 – 0

2 – 0
1 – 0
Görögország
Csehország

Dánia
Portugália

Olaszország
Horvátország

Anglia
Svédország

Csehország
Oroszország

Portugália
Németország

Horvátország
Írország

Franciaország
Anglia

Oroszország
Lengyelország

Hollandia
Németország

Spanyolország
Írország

Franciaország
Ukrajna




Negyeddöntők
Június 21.
Június 22.
Június 23.
Június 24.
Csehország
Németország
Spanyolország
Anglia
0 – 1
4 – 2
2 – 0
0 – 0 (p.)
Portugália
Görögország
Franciaország
Olaszország




Elődöntők
Június 27.
Portugália
0 – 0 (p.) Spanyolország

Június 28. Németország
1 – 2 Olaszország




Döntő
Július 1. Spanyolország 4 – 0 Olaszország