Olaszország-Horvátország 1-1

Mandzukic sokkolta Itáliát is + Videó + Fotó

FFT

2012. június 14., csütörtök 19:55
Andrea Pirlo szabadrúgásgólja kis híján három pontot ért az olaszoknak Horvátország ellen, ám jött Mario Mandzukic, és kiegyenlített a 70. percben. Az egy ponttal jobban jártak a horvátok, mint a Squadra Azzura.

Olaszország a 70. percig kézben tartotta a mérkőzést, de egy védelmi kihagyás miatt megbűnhődött, és végül be kellett érnie egyetlen ponttal Horvátország ellen.

Pedig a találkozó elején a horvátok igencsak rendezetlenek voltak hátul, így Mario Balotelli már a harmadik percben helyzetbe kerülhetett, ezt követően azonban a 17. percig kellett várni, hogy valami történjen. Ekkor Claudio Marchisio lőtt kevéssel a jobb felső sarok mellé jó tizennyolc méterről. Nem sokkal később újra Balotelli próbálkozott, majd Antonio Cassano hagyott ki két hatalmas ziccert egymás után. Stipe Pletikosa remekül védett, de a 38. percben ő is tehetetlen volt Andrea Pirlo szabadrúgásánál.

Piro szabadrúgásgólja:

A horvátok kontráztak, de kevés sikerrel, több dolga volt a biztonsági embereknek a görögtüzek eltakarításával, mint Gianluigi Buffonnak a horvát kapuralövésekkel.

A szünet után nem sokat változott a meccs képe: a horvátok próbálkoztak, de hiába, az olaszok pedig taktikusan futballoztak, nekik tökéletes volt a 1-0. Azonban a 70. percben Giorgio Chiellini hibáját kihasználva Mario Mandzukic irgalmatlan nagy gólt ragasztott az olasz kapuba (ez volt a horvát csatár harmadik találta az Európa-bajnokságon), ami feldobta a meccset. Az utolsó húsz perc izgalmas volt, mindkét csapatban benne volt a gól, ám ez már egyik félnek sem jött össze. Maradt az 1-1, ami az olaszoknak kevésbé jó, igaz, az utolsó fordulóban a verhető írek ellen megszerezhetik első győzelmüket az idei Eb-n.

Olaszország-Horvátország 1-1 (1-0)

Poznan, Városi Stadion. 37 096 néző. Vezette: Webb (angol)

OLASZORSZÁG: Buffon – Chiellini, De Rossi, Bonucci – Maggio, Thiago Motta (Montolivo, 63.), Marchisio, Pirlo, Giaccherini – Balotelli (Di Natale, 70.), Cassano (Giovinco, 83.). Szövetségi kapitány: Cesare Prandelli.

HORVÁTORSZÁG: Pletikosa – Srna, Corluka, Schildenfeld, Strinic – Rakitic, Vukojevic, Modric, Perisic (Pranjic, 68.) – Jelavic (Eduardo, 83.), Mandzukic (Kranjcar, 95.). Szövetségi kapitány: Slaven Bilic.

Gól: Pirlo (38.), ill. Mandzukic (72.)

A mérkőzésről szóló szöveges tudósításunkat ide kattintva megnézheti!

FFT-blog

Közel kell hozni a futballhoz az ifjúságot, a franciák már találtak kreatív megoldást erre.

Már a legnagyobb német sportlap, a Kicker sem tud szó nélkül elmenni Marozsán Dzsenifer parádés játéka mellett. Szepesi György blogja a 21 éves magyar lányról.

Az elmúlt öt fordulóban folyamatosan csökkent a magyar labdarúgó-bajnokság helyszíni nézettsége.

Átvette a vezetést a Diósgyőr, ahol jelenleg a stadion 56,57 százalékát töltik meg átlagosan a nézők.