Király-kupa

A Barcelona könnyedén nyerte a kupadöntőt! +videók +képek

Tolnai Balázs (FFT)

2012. május 25., péntek 23:49
A madridi Vicente Calderón stadionban rendezett spanyol Király-kupa finálén Pedro duplája mellett Messi is betalált, így 3-0-ra nyert a Barcelona az Athletic Bilbao ellen.

Vége! A Barcelona megnyerte 26. kupadöntőjét. Guardiola a Király-kupa megnyerésével kezdett, és most azzal is búcsúzik a Barcelonától. A Bilbao mindkét idei kupadöntőjét elbukta, ráadásul ezeken a fontos összecsapásokon még gólt sem tudott lőni.

87. Pedrót Thiago váltotta a kupadöntőn.

A Barcelona a második félidőt félgőzzel is fölényben hozza le. A Bilbao úgy tűnik, hogy az Európa-liga-döntő után újabb 3-0-s vereségbe szalad bele.

Az utolsó tíz percre Fabregas is beszállt, így Xavi befejezte.

Cserélt a két edző: Fernando Llorente helyett Toquero folytatta, míg katalán oldalon Alexis Sanches hagyta el a játékteret, átadva a lehetőséget Keitának.

71. Messi cselezte be magát a tizenhatoson belülre, de hosszan szöktette magát, így a kisodródott helyzetből leadott lövését Iraizoz könnyedén tolta ki lábbal.

Ekiza kérdi az égieket:

65. Próbálkozik a Bilbao, de komoly helyzetig továbbra sem tud eljutni.

57. Alexis Sanchez fejelt kevéssel a kapu mellé. A Barca lehet, hogy már a 14 nap múlva kezdődő Eb-re tartalékol, ugyanis alaposan visszavett lendületéből.

50. A fordulás után szinte azonnal sikerült helyzetet kialakítania a baszkoknak, ám Ibai Gómez a kifutó Pintót átemelve célt vétett.

A szünetben kettőt is cserélt a kilátástalan helyzetben lévő Bilbao edzője. Susaeta helyett Perez lépett pályára, míg De Marcost Ander Herrera váltotta. Elkezdődött a második játékrész.

Pedro ünnepel a második gólja után. Fotó: Reuters.

A félidő utolsó percében végre adott magáról némi életjelet a Bilbao: Muniain vezette a labdát a jobb szélen, majd Pintót meglepve megcélozta az alsó sarkot. A kapus viszont résen volt és szögletre mentett. A beadás után Llorente gyenge fejesét könnyedén tisztázták a védők.

Az Athletic játékosainak kezd fogyni a türelme. Öt perc alatt két sárgát is kaptak.

40. Harmadik gólja után visszavett a Barcelona, amely rendkívül felszabadultan játszik a lelkileg romokban heverő Bilbao ellen. Egy büntető gyanús szituáció a baszkok tizenhatosán belül is történt, ám ezúttal is elmaradt a tizenegyes. Következetes volt a játékvezető...

A katalánok harmadik találata után Pique rántotta le Llorentét a tizenhatoson belül, ám a játékvezető nem ítélt büntetőt, helytelenül.

25. Érik a kiütés! Egy felpassz után Xavi készített le a tizenhatos jobb csücskénél érkező Pedro elé, aki könyörtelenül helyezett a jobb alsóba. A Barca 25 perc alatt elintézte a Bilbaót? (0-3)

20. A felszabadultan futballozó Barcelona könyörtelenül használja ki a Bilbao játékosainak hibáit. Iniesta káprázatosan ugratta ki Messit, aki könyörtelenül lőtt a léc alá. (0-2) Az eladott labdák nem férnek bele a Barca ellen.

15. A Barca birtokolja többet a labdát, a Bilbaónak egyelőre nem sok köze van a meccshez. Messi szépen tekerget ballal, de nem tud túljárni Iraizoz eszén. Építkezni, előre játszani nem nagyon tudnak a baszkok, akik csak felíveléseik után jutottak el a bajnoki ezüstérmes tizenhatosáig.

A második percben egy tetszetős bal oldali támadás után Pedro lövése pattant szögletre. A pontrúgást Xavi végezte, el, ami egy kapitális védelmi hiba után Pedro elé pattant. Pedro ezúttal nem hibázott, és megszerezte a vezetést a Barcelonának. (0-1)

Mindössze 25 másodperc telt, amikor Lionel Messi ballal kevéssel tekert a jobb kapufa mellé. Viharos kezdés!

Athletic Bilbao-Barcelona 0-3

Bilbao: Iraizoz - Iraola, Ekiza, Amorebieta, Aurtenetxe - Javi Martinez, De Marcos (Ander Herrera 46.), Muniain - Susaeta (Perez 46.), Llorente, Ibai Gómez

Barcelona: Pinto - Montoya, Mascherano, Piqué, Adriano - Xavi (Fabregas (81.), Iniesta, Busquets - Alexis, Pedro (Thiago 87.), Messi

Gólszerzők: Pedro (3., 25.), Messi (20.)

Sárga lapok: Susaeta (40.), Iraola (43.) ill. Xavi (66.), Iniesta (71.)