Premier League

Bosszút állt a United, Van Persie csodagólt lőtt

Kádár Pál (FFT)

A United négy gólt lőtt, soványka győzelmet aratott a Liverpool és az Arsenal. Idegenben nyert az Aston Villa és a Wigan, a Norwich négyet gurított a Newcastle-nek. győzni tudott a Swansea is.

Manchester United–Wolverhampton Wanderers 4–1 (2–0)
Gólok:
Nani (’17, ’57), Rooney (’27, ’65) ill. Fletcher (’47)

A Bajnokok Ligájából meglepetésre búcsúzó United arra készült, hogy Wolvesen töltse le mérgét, s ez meg is látszott a játék képén. Már a hetedik percben nagy helyzet maradt ki, Michael Carrick csukafejese szállt fölé. Ez után Wayne Rooney percei jöttek, két lövését is fogta azonban Wayne Hennessey. Naniét azonban már nem, a portugál szélső a a balszélről húzott befelé, majd jobbal visszahúzta a labdát a rövidbe. (1–0)
Tíz perccel később aztán Rooney lőtt középről, a védők miatt a kapus későn látta meg a labdát, mely így a hálóban kötött ki. (2–0)

A Wolves azonban összekapta magát a szünetben, s rögtön a 47. percben szépített. Matthew Jarvis sokadjára verte meg Chris Smallingot a jobb szélen, beadását pedig Steven Fletcher szépen fejelte vissza a hosszúba. (2–1)
Nem sokáig örülhettek azonban a vendégek, Nani ugyanis második góljával visszaállította a kétgólos különbséget: Antonio Valencia élesen középre lőtt labdájába szúrt bele középen. (3–1)
Rooney
bizonyára nem akarta, hogy Nani ezen a napon több gólt lőjön mint ő, mert most még tíz perc sem telt el, s ő is megszerezte a maga második találatát.: ismét Valencia beadása alakította ki a helyzetet, az angol csatár szép mozdulattal lőtte a rövidbe a felpattanó labdát. (4–1)

A negyedik gól végleg eldöntötte a meccset, s bár Danny Wellbeck, majd a helyére beálló Frederico Macheda révén tovább növelhette volna előnyét a United, az eredmény már nem változott.

Man Utd: De Gea – Smalling, Ferdinand, Evans, Evra – Valencia, Carrick, Jones, Nani – Welbeck, Rooney.

Wolverhampton: Hennessey – Zubar, Johnson, Berra, Ward – Edwards, Henry, O'Hara, Jarvis – Doyle, Fletcher

Liverpool–QPR 1–0 (0–0)
Gólok:
Suárez (’47)

Jobban kezdte a meccset a Liverpool, főleg az uruguayi Luis Suárez játszott nagy kedvel. Először egy jó fejessel vetette észre magát, majd keresztbe lőtt labdája kerülte el kicsivel a kaput. A legnagyobb helyzetet azonban Maxi Rodriguez hagyta ki, ziccerét Radek Cerny védeni tudta.

A második félidő ritmusát megint Suárez adta meg, de ezúttal góllal: a 47. percben Charlie Adam beadását bólintotta a kapuba. (1–0)

Ez után sem változott a játék képe, a Liverpool továbbra is irányított, Maxi Rodriguez pedig továbbra is kihagyta ziccereit, ezúttal a 67. percben védte próbálkozását Cerny. A QPR súlytalanul játszott, a Liverpool pedig több helyzetéből is eldönthette volna a meccset, de ezt végül majdnem Shaun Wright-Phillips tette meg: a 93. percben becsúszva lőtt saját kapujának felső lécére.

Liverpool: Reina – Johnson, Enrique, Skrtel, Agger – Adam, Henderson, Downing, Maxi – Kuyt, Suárez

QPR: Cerny – Gabbidon, Bothroyd, Faurlin, Mackie – Traore, Barton, Young, Smith – Wright-Phillips, Ferdinand

Arsenal–Everton 1–0 (0–0)
Gólok:
van Persie (’70)

Meglehetősen eseménytelen játékot hozott az első félidő, egyedül Gervinho és Aaron Ramsey nagy helyzeteit jegyezhettük fel.

A második játékrész sem hozott sziporkázó játékot, az Arsenal bár mezőnyfölényben játszott, nem tudta feltörni az Everton védelmét. Egészen a 70. percig, amikor az addig a mezőnyben el-eltűnő Robin van Persie kapáslövésével megszerezték a vezetést a hazaiak. (1–0)

A gól után sem változott a játék képe, a két csapat tulajdonképpen helyzet nélkül hozta le a hátra lévő 20 percet, így az Arsenal a vártnál talán nehezebben gyűrte le az Evertont.

Arsenal: Szczesny – Djourou, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen – Arteta, Song, Walcott, Ramsey – Gervinho, Van Persie

Everton: Howard – Hibbert, Heitinga, Jagielka, Baines – Coleman, Neville, Fellaini – Bilyaletdinov, Cahill, Saha