• 7 °C, esős

Öröm az éremtáblára nézni

Tovább hizlaltuk éremgyűjteményünket szombaton; az Eton Dorney evezőcentrumban egy arany (Kozák Danuta, k-1 500 m) és két ezüst (férfi kajak-4 1000 m; Kovács-Janics duó, 500 m) termett a magyar olimpiai csapatnak hét közben, és hatalmas meglepetésre Risztov Éva is győzött 10 km-es hosszútávúszásban. Szombaton Janics Natasa és Marosi Ádám még egy bronzot is összeszedett. A nemzetek közti éremtáblázaton a 9. helyen végeztünk.

Az éremtáblán az előkelő 9. helyen álló Magyarországot csak jóval népesebb országok előzik meg, így az első USA (314 millió), a második Kína (1,34 milliárd), a harmadik Nagy-Britannia (60 millió), a negyedik Oroszország (143 millió), az ötödik Dél-Korea (73 millió), a hatodik Németország (82 millió), a hetedik Franciaország (65 millió) és a nyolcadik Olaszország (61 milliós). Minket a kilencedik Ausztrália követ, 22 millió ember lakja.

Magyarország 8 arany-, 4 ezüst- és 5 bronzérmet szerzett.

A nemzetek közötti teljes és végleges éremtáblázatot ide kattintva érheti el!

Helyezés Sportoló Sportág
Szilágyi Áron vívás (kard egyéni)
Gyurta Dániel úszás (200 m mell)
Berki Krisztián torna (lólengés)
Pars Krisztián atlétika (kalapácsvetés)
Dombi Rudolf
Kökény Roland
kajak-kenu (k-2 1000 m)
Szabó Gabriella
Kozák Danuta
Kovács Katalin
Fazekas-Zur Krisztina
kajak-kenu (k-4 500 m)
Kozák Danuta kajak-kenu (k-1 500 m)
Risztov Éva hosszútávúszás (10 km)
Ungvári Miklós cselgáncs (-66 kg)
Lőrincz Tamás birkózás (kötöttfogás, -66 kg)
Kammerer Zoltán
Tóth Dávid
Kulifai Tamás
Pauman Dániel
kajak-kenu (k-4 1000 m)
Kovács Katalin
Douchev-Janics Natasa
kajak-kenu (k-2 500 m)
Csernoviczki Éva cselgáncs (-48 kg)
Cseh László úszás (200 m vegyes)
Módos Péter birkózás (kötöttfogás, -55 kg)
Douchev-Janics Natasa kajak-kenu (k-1 200 m)
Marosi Ádám öttusa

 

 

 

Gyurta Dániel úszás (100 m mell)
Hosszú Katinka úszás (400 m vegyes)
női vízilabda-válogatott vízilabda
férfi kézilabda-válogatott kézilabda

Karakas Hedvig cselgáncs (-57 kg)
Joó Abigél cselgáncs (-78 kg)
Cseh László, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Kozma Dominik úszás (4x100 m vegyesváltó)
Hatos Gábor birkózás (szabadfogás -74 kg)
Harcsa Zoltán ökölvívás (középsúly)
férfi vízilabda-válogatott vízilabda

 

 

 

 

 

Kis Gergő úszás (400 m gyors)
Csonka Zsófia sportlövő (sportpisztoly)
Bognár Richárd sportlövő (dupla trap)
Kapás Boglárka úszó (800 m gyors)
Sidi Péter sportlövészet (kisöbű szabadpuska)
Vajda Attila kajak-kenu (c-1 1000 m)
Dudás Miklós kajak-kenu (k-1 200 m)
Legolvasottabb
Legfrissebb
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  1. 07:39
  2. 07:34
  3. 07:30
  4. 07:27
  5. 07:20
  6. 07:13
  7. 06:50
  8. 06:49
  9. 06:48
  10. 06:43
  11. 06:43
  12. 06:30
  13. 06:00
  14. 05:30
  15. 03:54
  16. 00:01
  17. 23:23
  18. 23:09
  19. 22:56
  20. 22:50
  21. 22:50
  22. 22:32
  23. 22:20
  24. 22:20
  25. 22:06
  26. 22:05
  27. 21:54
  28. 21:41
  29. 21:30
  30. 21:29
  31. 21:18
  32. 21:10
  33. 21:07
  34. 20:57
  35. 20:50
  36. 20:50
  37. 20:43
  38. 20:41
  39. 20:35
  40. 20:33
  41. 20:30
  42. 20:24
  43. 20:22
  44. 20:20
  45. 20:13
  46. 20:10
  47. 20:01
  48. 20:01
  49. 19:50
  50. 19:49

Hozzászólások - 12 db

A hozzászólások mutatása