Kettővel több, mint Londonban: 159 sportolónk utazik Rióba

MTI

2016. július 19., kedd 13:33, frissítve: szerda 09:39

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) 159 sportoló nevezését küldte el a riói ötkarikás játékok szervezőinek.

A MOB honlapjának keddi beszámolója szerint 21 sportágban 94 férfi- és 65 női sportoló képviseli majd a magyar színeket. Négy évvel ezelőtt Londonban 157 fős volt a magyar sportolói csapat, idén kettővel többen utazhatnak. Tartalékként a vívó Somfay Péter szerepel a névsorban.

A sportszakemberekkel – sportági csapatvezetés, edzők, orvosok, masszőrök, technikai személyzet, a delegáció vezetése és a csapatiroda tagjai – együtt a szám a 300-at is meghaladja. „A MOB 294 főt utaztat, ehhez a szövetségek saját költségen még 25-30 sportszakember utaztatását finanszírozzák, természetesen a MOB koordinálása mellett” – mondta Fábián László csapatvezető.

Egyre több sztár hagyja ki az olimpiát
Alig három hét van a riói olimpia kezdetéig, és mind több sportolóról derül ki, hogy legfeljebb a televízió képernyőjén nézheti a nyári játékokat. A távolmaradás oka természetesen nem ugyanaz, de egyre több aranyesélyes sportoló lép vissza azért, mert az egészségét félti. Ez még a jobbik eset, ugyanis vannak olyan sportágak, ahol teljes válogatottakat zárnak ki a nyári játékokról.

A magyarok Rióban 21 sportágban, asztaliteniszben, atlétikában, birkózásban, evezésben, cselgáncsban, kajak-kenuban, hegyikerékpárban, műugrásban, ökölvívásban, öttusában, súlyemelésben, sportlövészetben, teniszben, tornában, tollaslabdában, triatlonban, medencés és nyílt vízi úszásban, vitorlázásban, szörfben, vízilabdában és vívásban versenyeznek.

A csapatvezetés és a csapatiroda néhány tagja már a hétvégén elutazik Rióba, hogy előkészítsék a delegációk fogadását, szállását. A csapat jelentős része július 30-án indul közvetlen chartergéppel.

A névsor:

Asztalitenisz (3): Lovas Petra, Póta Georgina, Pattantyús Ádám

Atlétika (19): Baji Balázs (110 m gát), Csere Gáspár (maratoni futás), Erdélyi Zsófia (maratoni futás), Helebrandt Máté (20 km-es gyaloglás), Józsa Gábor (maratoni futás), Kovács Barbara (20 km-es gyaloglás), Kővágó Zoltán (diszkoszvetés), Krizsán Xénia (hétpróba), Madarász Viktória (20 km-es gyaloglás), Márton Anita (súlylökés), Papp Krisztina (maratoni futás), Pars Krisztián (kalapácsvetés), Rácz Sándor (50 km-es gyaloglás), Récsei Rita (20 km-es gyaloglás), Srp Miklós (50 km-es gyaloglás), Szabó Barbara (magasugrás), Szabó Tünde (maratoni futás), Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba), Venyercsán Bence (50 km-es gyaloglás)

Birkózás (8): Bácsi Péter (kötöttfogás, 75 kg), Ligeti Dániel (szabadfogás, 125 kg), Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 66 kg), Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 85 kg), Németh Zsanett (75 kg), Sastin Marianna (63 kg), Kiss Balázs (kötöttfogás, 98 kg), Veréb István (szabadfogás, 86 kg)

Cselgáncs (8): Bor Barna (+100 kg), Cirjenics Miklós (100 kg), Csernoviczki Éva (48 kg), Csoknyai László (81 kg), Joó Abigél (78 kg), Karakas Hedvig (57 kg), Tóth Krisztián (90 kg), Ungvári Miklós (73 kg)

Evezés (3): Pétervári-Molnár Bendegúz (egypár), Simon Béla–Juhász Adrián (kormányos nélküli kettes)

Hegyikerékpár (1): Parti András

Kajak-kenu (15): Hajdu Jonatán (C-1 200 m), Vasbányai Henrik (C-1 1000 m), Vasbányai Henrik–Mike Róbert (C-2 1000 m), Horváth Bence (K-1 200 m), Horváth Bence–Szomolányi Máté (K-2 200 m), Kopasz Bálint (K-1 1000 m), Hufnágel Tibor–Ceiner Benjámin (K-2 1000 m) Hufnágel Tibor–Ceiner Benjámin–Kugler Attila–Somorácz Tamás (K-4 1000 m), Douchev-Janics Natasa (K-1 200 m), Kozák Danuta (K-1 500 m), Szabó Gabriella–Kozák Danuta (K-2 500 m), Szabó Gabriella–Kozák Danuta–Csipes Tamara–Fazekas-Zur Krisztina (K-4 500 m)

Műugrás (1): Kormos Villő (toronyugrás)

Ökölvívás (2): Bacskai Balázs (69 kg), Harcsa Zoltán (75 kg)

Öttusa (4): Demeter Bence, Földházi Zsófia, Kovács Sarolta, Marosi Ádám

Sportlövészet (8): Csonka Zsófia (pisztoly), Egri Viktória (pisztoly), Miskolczi Julianna (puska), Péni István (puska), Sidi Péter (puska), Szabián Norbert (puska), Tátrai Miklós (pisztoly), Tobai-Sike Renáta (pisztoly)

Súlyemelés (1): Nagy Péter (+105 kg)

Tenisz (2): Babos Tímea (egyes, páros), Jani Réka Luca (páros)

Tollaslabda (1): Sárosi Laura

Torna (2): Hidvégi Vid, Kovács Zsófia

Triatlon (4): Ifj. Faldum Gábor, Kovács Zsófia, Tóth Tamás ,Vanek Margit

Úszás (35):
nők: György Réka (200 m hát), Hosszú Katinka (5 egyéni és 1 váltószám – A-szinttel rendelkezik: 100, 200, 400, 800 m gyors, 100 és 200 m hát, 200 m pillangó, 200 és 400 m vegyes), Jakabos Zsuzsanna (200 és 400 m vegyes, 4x200 m gyorsváltó), Kapás Boglárka (400 és 800 m gyors, 4x200 m gyorsváltó), Késely Ajna (200 és 400 m gyors, 4x200 m gyorsváltó), Molnár Flóra (50 m gyors), Risztov Éva (10 km, 800 m gyors), Sebestyén Dalma (200 m mell), Szilágyi Liliána (100 és 200 m pillangó), Sztankovics Anna (100, 200 m mell), Verrasztó Evelyn (200 m gyors, 4x200 m gyorsváltó)

férfiak: Balog Gábor (100 m hát, 4x100 m vegyesváltó), Bernek Péter (200 és 400 m gyors, 4x200 m gyorsváltó), Bohus Richárd (100 m gyors, 4x100 m vegyesváltó), Cseh László (100 és 200 m pillangó, 4x100 m vegyesváltó), Földházi Dávid (200 m hát), Grátz Benjámin (4x200 m gyorsváltó), Gyárfás Bence (4x100 m gyorsváltó), Gyurta Dániel (100 és 200 m mell, 4x100 m vegyesváltó), Gyurta Gergely (1500 m gyors, 400 m vegyes), Holló Balázs (4x200 m gyorsváltó), Holoda Péter (4x100 m gyorsváltó), Horváth Dávid (200m mell), Kenderesi Tamás (200 m pillangó), Kis Gergő (400 m gyors, 4x200 m gyorsváltó), Kozma Dominik (100 és 200 m gyors, 4x100 m vegyesváltó, 4x200 m gyorsváltó), Márton Richárd (4x200 m gyorsváltó), Papp Márk (10 km), Pulai Bence (100 m pillangó), Pulai Vince (4x100 m gyorsváltó), Rasovszky Kristóf (1500 m gyors), Reményi Ármin (4x100 m gyorsváltó), Szabó Norbert (4x200 m gyorsváltó), Takács Krisztián (50 m gyors), Telegdy Ádám (200 m hát), Verrasztó Dávid (200 és 400 m vegyes)

Vitorlázás (5): Berecz Zsombor (Finndingi), Cholnoky Sára (szörf), Érdi Mária (Laser Radial), Gádorfalvi Áron (szörf), Vadnai Benjámin (Laser Standard)

Vívás (10): Boczkó Gábor (párbajtőr), Decsi Tamás (kard), Imre Géza (párbajtőr), Knapek Edina (tőr), Márton Anna (kard), Mohamed Aida (tőr), Rédli András (párbajtőr), Szász Emese (párbajtőr), Szilágyi Áron (kard), Somfai Péter (párbajtőrcsapat, tartalék)

Vízilabda (26):
női válogatott: Antal Dóra, Bujka Barbara, Czigány Dóra, Csabai Dóra, Gangl Edina, Garda Krisztina, Illés Anna, Kasó Orsolya, Keszthelyi Rita, Kisteleki Hanna, Szücs Gabriella, Takács Orsolya, Tóth Ildikó

férfi válogatott: Decker Attila, Decker Ádám, Erdélyi Balázs, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Kis Gábor, Manhercz Krisztián, Nagy Viktor, Szivós Márton, Varga Dániel, Varga Dénes, Vámos Márton, Zalánki Gergő

Rise

Katy Perry kimondottan a riói olimpia elé írt dalt Rise címmel. Videoklipet is készítettek, amelyben feltűnik Csernoviczki Éva (2:11-nél) és Baji Balázs (1:37-nél).