Az Olimpiai Charta, a MOB Alapszabály és a Sporttörvény felhatalmazza a Magyar Olimpiai Bizottságot arra, hogy mely sportolót nevezze és akkreditálja az olimpiára. A felhatalmazás alapján a MOB kizárólagos jogosítványa azt eldönteni, hogy ki képviselheti a magyar színeket az olimpián – olvasható a mob.hu-n.

Kvótát szerzők:

- Asztalitenisz (4): Póta Georgina, Tóth Krisztina, Zwickl Dániel, Pattantyús Ádám
- Birkózás (7): Bácsi Péter, Lőrincz Tamás, Módos Péter, Deák Bárdos Mihály (kötöttfogás), Hatos Gábor, Ligeti Dániel (szabadfogás), Sastin Marianna
- Evezés (4): Simon Béla, Széll Domonkos (kormányos nélküli kettes), Varga Tamás, Hirling Zsolt (könnyűsúly kétpár)
- Judó (8): Ungvári Miklós, Csoknyai László, Madarász Tamás, Bor Barna, Csernoviczki Éva, Karakas Hedvig, Mészáros Anett, Joó Abigél
- Kajak-kenu (13): Dombi Rudolf, Kökény Roland (k-2 1000), Kozák Danuta (k-1 500m, K-4 500m), Kovács Katalin (k-2 500m, K-4 500m), Duchev-Janics Natasa (k-1 200m, k-2 500m), Szabó Gabriella és Fazekas Krisztina (k-4 500m), Vajda Attila (c-1 200m, c-1 1000m), Kammerer Zoltán, Pauman Dániel, Kulifai Tamás és Tóth Dávid (k-4 1000m) , Dudás Miklós (k-1 200m)
- Kézilabda (14): Fazekas Nándor, Mikler Roland, Iváncsik Gergő, Vadkerti Attila, Perez Carlos, Ilyés Ferenc, Császár Gábor, Lékai Máté, Zubai Szabolcs, Schuch Timuzsin, Nagy László, Mocsai Tamás, Harsányi Gergely, Gulyás Péter
- Kerékpársport (3): Lovassy Krisztián (országúti mezőny verseny), Parti András (hegyi-kerékpár), Benkó Barbara (hegyikerékpár)
- Ökölvívás (3): Harcsa Zoltán, Káté Gyula, Varga Miklós
- Öttusa (4): Kasza Róbert, Kovács Sarolta, Tóth Adrienn, Marosi Ádám
- Műugrás (2): Barta Nóra, Gondos Flóra
- Sportlövészet (3): Sidi Péter, Csonka Zsófia, Bognár Richárd
- Súlyemelés (1): Nagy Péter (ólomsúly)
- Szinkronúszás (2): Czékus Eszter, Kiss Szofi
- Tenisz (2): Szávay Ágnes, Babos Timea
- Torna (3): Berki Krisztián, Hidvégi Vid, Böczögő Dorina
- Triatlon (1): Kovács Zsófia
- Úszás (nyíltvízi) (2): Gercsák Csaba és Risztov Éva (10km)
- Vitorlázás (3): Detre Diána, Gádorfalvi Áron, Berecz Zsombor
- Vívás (4): Imre Géza (párbajtőr), Szilágyi Áron (kard), Mohamed Aida (tőr), Szász Emese (párbajtőr)
- Vízilabda (26): férfi válogatott: Nagy Viktor, Szécsi Zoltán, Biros Péter, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Kásás Tamás, Kiss Gergely, Madaras Norbert, Steinmetz Ádám, Szivós Márton, Varga Dénes, Varga Dániel, Varga Tamás
női válogatott: Bolonyai Flóra, Gangl Edina, Antal Dóra, Bujka Barbara, Csabai Dóra, Czigány Dóra, Drávucz Rita Keszthelyi Rita, Kisteleki Hanna, Menczinger Kata, Szűcs Gabriella, Takács Orsolya, Tóth Ildikó

”A” szintesek:

- Atlétika (8): Baji Balázs, Pars Krisztián, Kiss Dániel, Erdélyi Zsófia, Kálovics Anikó, Rakonczai Bea, Márton Anita
- Úszás (18): Bernek Péter, Biczó Bence, Bohus Richárd, Cseh László, Gyurta Dániel , Hosszú Katinka , Jakabos Zsuzsanna, Kapás Boglárka, Kis Gergő, Molnár Ákos, Mutina Ágnes, Risztov Éva, Verrasztó Evelyn, Verrasztó Dávid, Takács Krisztián, Gyurta Gergely, Kozma Dominik, Balog Gábor

”B” szintesek:

- Atlétika (11): Deák Nagy Marcell, Farkas Györgyi, Kazi Tamás, Kovács Tamás, Kürthy Lajos , Madarász Viktória, Minczér Albert, Orbán Éva, Helebrandt Máté, Juhász Vanda, Szabó Attila
- Úszás (13): Pulai Bence, Rákos Patrik, Zámbó Balázs, Financsek Gábor, Dara Eszter, Povázsai Eszter, Sztankovics Anna, Szilágyi Lilliána, Joó Sára, Gregus Brigitta, Tompa Orsolya, Kádas Vivien, Szekeres Dorina

A kvalifikációs szabályok szerint atlétikában egy versenyszámban maximum három "A" szintes sportoló nevezhető, illetve ha nincs "A" szintes, akkor egy "B" szintes sportoló.

Úszásban a kvalifikációs szabályok szerint egy versenyszámban maximum kettő "A" szintes sportoló nevezhető, illetve ha nincs "A" szintes, akkor egy "B" szintes sportoló.