Iniesta pályafutása végéig szóló szerződést kötött az FC Barcelonával

MN

2017. október 6., péntek 12:40, frissítve: péntek 13:10

Andrés Iniesta, az FC Barcelona klub-, világ- és Európa-bajnok futballistája pályafutása végéig szóló szerződést kötött csapatával. A katalán klub honlapjának beszámolója szerint a 33 éves középpályás pénteken írta alá az életre szóló megállapodást a Camp Nou Stadionban – írja az MTI.

A 2010-es világbajnokság döntőjében győztes gólt szerzett klasszis 1996-ban, 12 esztendősen került a klubhoz, 2002. október 29-én debütált a felnőtt csapatban, ahol azóta 639 tétmérkőzésen lépett pályára, s 55 gólt szerzett, két éve pedig már övé a csapatkapitányi karszalag. Iniesta Lionel Messivel holtversenyben a legtöbb trófeát gyűjtötte be a klub történetében: többek között nyolc bajnoki címet, négy Bajnokok Ligáját, és három klubvilágbajnoki címet nyert.