Magyarország–Costa Rica: 1–0

Énekes András Előd

2017. november 14., kedd 20:01, frissítve: szerda 12:28

Siralmas évet zárt a magyar labdarúgó-válogatott ma este Costa Rica ellen. A budapesti mérkőzésre nem jöttek el a biztos vb-résztvevő karibiak legnagyobb sztárjai, Szélesi Zoltán megbízott szövetségi kapitánynak pedig második, egyben utolsó felvonása következett a kispadon; nem kisebb feladatot kellett teljesítenie, mint feledtetni a múlt heti, Luxemburg elleni történelmi vereséget. Ha a sebeket begyógyítani nem is sikerült, édesebb szájízzel vonul pihenőre a válogatott, hiszen Nikolics Nemanja góljával megvertük Costa Ricát.

Magyarország-Costa Rica 1-0

Budapest, Groupama Aréna, V: Harkam (osztrák)

Gólsz.: Nikolics (36.)

Sárga lap: Priskin (47.), Borges (36.)

Magyarország: Dibusz – Bese, Vinícius (Korcsmár 9.), Kádár, Szabó J. – Varga J., Pátkai (Nagy Á., 9.), Nagy Dániel (Németh, 76.) – Priskin (Böde 59.), Nikolics (Márkvárt 81.), Ugrai (Stieber 90.). Megbízott szövetségi kapitány: Szélesi Zoltán

Costa Rica: Moreira – Gamboa) Oviedo 59.), K. Gutiérrez, G. González, Duarte, Matarrita – Wallace (Ortíz, 61.), Borges, O. Rodríguez, Colindres (Bolanos 76.) – Venegas. Szövetségi kapitány: Óscar Ramírez

2017.11.14. 22:09

Vége a találkozónak, maradt az 1-0. Szélesi Zoltán győzelemmel adja át a kispadot George Leekensnek, ezzel az eredménnyel talán sikerült javítani valamit a Luxemburg elleni csúfos vereségen. A játékosok elénekelték a himnuszt a szurkolókkal. Hamarosan összefoglalóval jelentkezünk! Köszönjük a figyelmet!

2017.11.14. 22:08

93. perc: A meccs talán legveszélyesebb Costa Rica-i beadása után Bese a legjobb helyen volt és valahogy sikerült felszabadítania.

2017.11.14. 22:07

92. perc: Stieber vezetett végig egy kontrát, jó ütemben passzolt Némethnek, ő azonban csúnyán fölédurrantott.

2017.11.14. 22:06

90. perc: A meccs talán legjobbja, Ugrai Roland hagyja el a pályát; Stieber Zoltán áll be a helyére.

2017.11.14. 22:05

90. perc: Németh Krisztián nagyszerűen ért vissza saját térfelére és akadályozott meg egy Costa Rica-i kontrát.

2017.11.14. 22:04

89. perc: Sikerül a vendégek térfelén tartani a labdát, értékes perceket töltünk el a szögletzászló környékén. Közben még egy cserére készülődnek Szélesi Zoltánék.

2017.11.14. 22:03

87. perc: Bolanos próbálja irányítani a vendégek játékát, kiugratása azonban hosszúra sikeredett, Dibusz rúghatja ki a labdát.

2017.11.14. 21:59

84. perc: Németh ugorhatott volna ki, de Moreira a tizenhatoson kívül, lábbal mentett a magyar támadó elől.

2017.11.14. 21:58

83. perc: Ugrai szögletei rendre veszélyesek, ezúttal is így történt, Márkvárt pöccintése után viszont a gólvonal előtt pattogó labdát sikerült felszabadítania a vendégeknek.

2017.11.14. 21:57

82. perc: Kontrára volt esélyünk, Németh meg is lódult, majd kiugratta a leshatáron álló Bödét, de a Costa Rica-i védő az utolsó pillanatban odaért.

2017.11.14. 21:56

81. perc: Gólszerzőnk, Nikolics helyén Márkvárt Dávid a pályán.

2017.11.14. 21:55

80. perc: Egy veszélyes szögletkombináció után a balösszekötő helyéről Rodríguez csavart, majd fejelte ki a labdát Szabó János.

2017.11.14. 21:53

78. perc: Bolanos rögtön egy veszélyes bal lábas lövéssel vétette észre magát, Dibusz viszont erre is könnyedén ért le. A Costa Rica-i csapatban egyre több olyan játékos játszik a második félidőben, akik vélhetően a kezdőcsapatban fognak szerepet kapni a világbajnokságon.

2017.11.14. 21:52

Körülbelül 9800 ember jött el ma a Groupama Arénába, ez gyenge félházat jelent.

2017.11.14. 21:51

76. perc: A kifejezetten jól játszó Nagy Dániel helyére Németh Krisztián áll be, s az eddigiekhez hasonlóan Costa Rica is akkor cserél, amikor mi. A rutinos Christian Bolanos jött be Colindres helyett.

2017.11.14. 21:49

71. perc: A csereként bálló, a Premier League-es Sunderlandban pallérozódó Oviedo kínálta meg Dibuszt 21 méterről, de a Fradi kapusa hárította a jobb alsóba csapódó lövést. Az eddigi legveszélyesebb vendég próbálkozást jegyezhettük fel.

2017.11.14. 21:47

67. perc: Venegas helyére Segura állt be. Costa Rica nem igazán tud áttörni a védelmünkön, mi pedig nem erőltetjük a támadásokat. Kisebb holtpont állt be a meccsbe.

2017.11.14. 21:44

Gabay Balázs

Groupama Aréna

Az enyhén kolbászszagú costa ricai újságíró kollégák a meccs előtt nevetgéltek a sajtóteremben, most majd befagy a hátsójuk. Arrafelé nem divat a tundrabugyi, itt most el kellene.

2017.11.14. 21:36

61. perc: González már a kaput is eltalálta, de a középen álló Dibusz kezeibe hullott gyenge csavarása.

2017.11.14. 21:35

59. perc: Priskin Tamás helyére Böde Dániel állt be, míg a vendégek részéről Oviedo váltotta Gamboát.

2017.11.14. 21:34

Miközben az okostelefon szerint 1 fok van, a szurkolók a felelgetős rigmussal fűtik magukat: az egyik lelátórész ordítja, hogy hajrá, a másik, hogy magyarok.

Átadtuk a területet, hadd kezdeményezzenek a Costa Rica-iak, de rossz, távoli kísérleteknél többet továbbra sem tudnak produkálni a karibiak.

2017.11.14. 21:30

54. perc: Egy veszélyes magyar szöglet után Moreirának kellett a Costa Rica-i kapu torkából kiöklöznie a labdát. Ugrai harcolta ki és ő csavarta be.

2017.11.14. 21:28

Nikolics Nemanja ünnepli gólját csapattársaival a Magyarország - Costa Rica barátságos labdarúgó-mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2017. november 14-én
Fotó: Székelyhidi Balázs / Magyar Nemzet