Meg nem adott büntetők londoni derbije volt

2015. április 26., vasárnap 20:00, frissítve: vasárnap 20:21

0–0 lett a londoni derbi, azaz megmaradt a Chelsea tízpontos előnye az Arsenal előtt. Egy tizenegyest minimum elnézett a bíró, amikor Ospina legyalulta Oscart, akit agyrázkódás gyanújával vittek kórházba.

Továbbra sem tudja legyőzni Arsene Wenger José Mourinhót.

Tizenharmadszorra sem tudott felülkerekedni az Arsene Wenger dirigálta Arsenal José Mourinho Chelsea-jén, a Premier League 35. fordulójának csúcsrangadója 0–0-s döntetlent hozott 60 066 néző előtt. Ezzel nagyjából meg is van a Kékek bajnoki címe, 2010 óta az első, összességében az ötödik. (Persze matematikailag még nem.)

A meccs legvitatottabb pillanata a 19. percben érkezett el, amikor a sérült Diego Costa és Loic Remy távollétében centert játszó Oscar kiugrott, átfejelte a labdát Ospinán, ám a kapus letaglózta a brazilt. Közben a labda a gólvonal felé tartott, de a berobbanó Bellerin szögletre fejelte a labdát.

Michael Oliver játékvezetőnek tizenegyest kellett volna ítélnie, és kiállítani Ospinát, ehelyett maradt a szöglet.

Oscar a félidőt még végigjátszotta, de a másodikra már nem jött ki, agyrázkódás gyanújával kórházba szállították.

Akadt még egy-két tizenegyesgyanús szituáció, de Oliver most már következetes maradt, és semmiért nem adott büntetőt.