A Napoli tartja a lépést a Juventusszal - Magyar Nemzet

A Napoli tartja a lépést a Juventusszal

2012. szeptember 30., vasárnap 17:06, frissítve: vasárnap 17:32

A Matador Genovában is lesújtott: Edinson Cavani góljával a Napoli megverte a Sampdoriát, és továbbra tapad a címvédőre.

A Serie A 6. fordulójának vasárnap délutáni rangadóján a harmadik helyezett, a meccs előtt veretlen újonc, a Sampdoria a második Napolit fogadta. A mérkőzést egyetlen gól döntötte el, Edinson Cavani a nápolyiak uruguayi ásza a 68. percben talált be tizenegyesből (döntő fontosságú volt a meccsen, hogy a szabálytalanság miatt a hazai csapatkapitány, Daniele Gastaldello piros lapot kapott), amellyel vezeti az olasz góllövőlistát, csapata pedig 16 ponttal holtversenyben van a tabella élén a Juventusszal.

A többi vasárnap délután olasz meccs eredménye:

Udinese-Genoa 0-0

Atalanta-Torino 1-5 (Denis 28., ill. Bianchi 38., Gazzi 62., Stevanovic 66., D'Ambrosio 73., Bianchi 76.)

Bologna-Catania 4-0 (Guarente 19., Gilardino 40., 61., Koné 94.)

Cagliari-Pescara 1-2 (Pinilla 82., ill. Terlizzi 50., Weiss 76.)

Lazio-Siena 2-1 (Éderson 18., Ledesma 38. - 11-esből, ill. Paci 91.)

Palermo-Chievo 4-1 (Miccoli 13., 59. 82, Giorgi 80., ill. Rigoni 28.)