Nyert a Roma, de így is lemaradt Európáról

FFT

2012. május 13., vasárnap 23:02, frissítve: hétfő 09:51

Az utolsó fordulóban nyerni tudott a Roma és a Parma is, így nem lett helycsere, ennek ellenére mindkét klub lemaradt a nemzetközi porondról. Otthon páholta el a Lazio az Intert.

Ugyan a Cesena korán vezetéshez jutott, a Roma még az első félidőben egyenlíteni, majd fordítani tudott. Bojan Krikics a 27. percben egalizált, Erik Lamela pedig a 32. percben megszerezte a vezetést. A második félidő elején aztán a végeredmény is kialakult Daniele De Rossi a 49. percben elért góljával. Santana hajrábeli gólja már csak szépségtapasz volt.

A Parma Jonathan Biabiany góljával húzta be a meccset a Bologna ellen, de a Roma győzelme azt is jelentette, hogy nem tudnak előrébb lépni a tabellán.

Cesena–AS Roma 2–3 (Nero 9., Santana 90. illetve Krkics 27., Lamela 32., Rossi 49.)

Parma–Bologna 1–0 (Biabiany 88.)