Szenzációs francia feltámadás Izland ellen

FFT

2012. május 27., vasárnap 22:50, frissítve: vasárnap 23:20

Kétgólos hátrányból fordított Franciaország, így elkerülte a hazai blamát Izland ellen.

Jó kezdés után káosz lett úrrá a francia válogatotton, nem is csoda, hisz hazai pályán Izland szerezte meg a vezetést Birkir Bjarnason révén a 27. percben, sőt, meg is tudta duplázni előnyét a vendégcsapat és Kolbeinn Sigthórsson góljával már 2–0-ra vezettek.

Az első félidő kétgólos izlandi vezetéssel zárult. Karim Benzema ugyan folyamatos veszélyt jelentett a vendégek kapujára, de ennek eredményét nem látta a francia csapat.

A második játékrészben némileg magához tértek a házigazdák, és Mathieu Debuchy góljának köszönhetően vissza is jöttek a mérkőzésbe, no meg egy sor csere is közrejátszott ebben. Az izlandiak a kontratámadásokra rendezkedtek be a szünet után, ezekből okoztak is kellemetlenségeket a francia védelemnek.

De összességében fokozódott a hazai nyomás, amit Izland már képtelen volt kivédekezni, a hajrára becserélt Franck Ribéry egy pazar emeléssel egyenlített a 84. percben, a csattanó Adil Rami nevéhez fűződött, aki a 87. percben megszerezte a vezetést, ezzel pedig a győzelmet is a francia válogatottnak.

Franciaország–Izland 3–2 (Debuchy 52., Ribéry 84., Rami 87. illetve Bjarnason 27., Sigthórsson 34.)

Franciaország: Mandanda – Debuchy, Rami, Méxes, Evra – Menez, Cabaye, Gourcuff, Nasri, Ben Arfa – Benzema

Izland: Halldórsson – Jónasson, Valgardsson, R. Sigurdsson – Gunnarsson, Jonsson, G. Sigurdsson, Arnason, Bjarnason – Sigthórsson, Gislason

Mexikó–Wales 2–0 (Nigris 43., 89.)

A szerkesztő ajánlja

R. Kiss Kornélia

Apátia lett úrrá a baloldali bicskei ellenzéken

A szír származású jelölt a migránskampány miatt visszalépett, a másik szocialista is idő előtt visszavonulna. Csak a Jobbik száll szembe a Fidesszel.

Katona Mariann, Hutter Marianna

Szél tanácsadója: Kósa azt mondta, magyar vagyok, nem afgán

Megszólalt a tanácsadó, akit Szél Bernadett javasolt a nemzetbiztonsági bizottságba.

Lándori Tamás

Sokmilliós támogatást nyert a tornyospálcai apagyilkos

A helyiek azt beszélik, új pirulákat írt fel orvosa az elkövetőnek újabb szörnyű tette előtt.