Az őrültség újabb foka: dokumentumfilm az LMBTQ állatokról

A „Queer Planet” című új sorozat számos epizódot tartalmaz olyan állatokról és növényekről, amelyek LMBTQ-nak tűnnek.

2024. 05. 19. 17:22
György király-sziget, 2020. február 27.
2020. január 16-i kép állszíjas pingvinekrõl egy turistahajó elõterében, az antarktiszi György király-szigeten. A Déli-sarkvidék partjaitól mintegy 120 kilométerre fekvõ, 95 kilométer hosszú és 25 kilométer széles sziget legnagyobb részét az utóbbi idõkig egész évben jég borította, a globális felmelegedés hatására azonban egyre nagyobb területén olvad el a jégpáncél a déli félteke nyári hónapjaiban. A sziget több fóka- és pingvinfaj otthona, és nyaranta sarkvidéki madarak fészkelõhelye.
MTI/EPA/EFE/Federico Anfitti
Fotó: Federico Anfitti
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Június 6-án debütál az NBC amerikai televíziós hálózat „Queer Planet” című új sorozata, amely számos epizódot tartalmaz olyan állatokról és növényekről, amelyek LMBTQ-nak tűnnek, a „többnemű gombáktól” a „pánszexuális főemlősökig”. Bár a természeti világ szinte minden aspektusáról készültek már dokumentumfilmek, úgy tűnik, ez az egyik első, amelyet egy nagy csatorna a „queer” flóra és fauna bemutatására valósított meg – hívja fel rá a figyelmet a The Post Millennial hírportál.  

A trailerben Andrew Rannells narrátor arról tájékoztatja a nézőt, hogy „minden, amit gyerekkorunkban tanítottak, téves”, és hogy „ez egy queer bolygó”. 

„A queerség mindig is létezett” – jegyzi meg ezután a műsor egyik „szakértője”, majd egy másik hozzáteszi: „Csak az embereknél van ekkora megbélyegzés ezzel kapcsolatban”. 

A queer kifejezés azokra az emberekre utal, aki az LMBTQ-közösség tagjának vallják magukat, emlékeztet a V4NA hírügynökség. 

A sorozat egyik üzenete az, hogy „az az elképzelés, hogy csak két fix nem létezik, egyértelműen kiment a divatból”. Álláspontjuk bizonyítására arra a tényre támaszkodnak, hogy sok növény és bizonyos állatok is váltanak nemet.

A szinopszis szerint a dokumentumfilm „rendkívüli élőlényekre tekint, elképesztő viselkedéseknek lesz tanúja, és bemutatja azokat a tudósokat, akik megkérdőjelezik a hagyományos elképzelést arról, hogy mi a természetes, ha a nemekről és a szexualitásról van szó”. 

„Mindannyian hallottunk már a meleg pingvinekről, de ez a film tényleg felnyitotta a szememet az LMBTQ+ viselkedések teljes spektrumára a természetben” – mondta Rannells egy nyilatkozatban.  

Az új műsor természetesen nem maradt reakciók nélkül a közösségi oldalakon. 

„Nos, mi a helyzet a kannibál állatokkal?” – írta az egyik felhasználó. „Ha az állatok megesznek másokat a saját fajukból, akkor az embereknek is meg kellene enniük?” – tette fel a kérdést. Egy másikuk pedig arról érdeklődött, hogy pontosan hogyan mondja el egy állat, hogy transznemű.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: MTI/EPA/EFE/Federico Anfitti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.