Újabb magyar érem született a paralimpián

Pálos Péter döntős

PR

2012. szeptember 1., szombat 20:00, frissítve: vasárnap 12:03

A 70 kg-os Szabó Nikolett bronzérmet nyert szombaton a londoni paralimpia cselgáncstornáján, míg az asztaliteniszező Pálos Péter bejutott a döntőbe.

A 33 éves, kétszeres világ- és Európa-bajnok Szabó a nyolc között két vazaarival verte a fehérorosz Arina Kacsant, majd az elődöntőben ugyancsak két vazaarival kikapott az orosz Tatyjana Szavosztyanovától. A bronzmérkőzésen a mexikói Lenia Ruvalcabával szállt szembe, akit szintén két vazaarira kapott ipponnal győzött le.

Szabó Nikolett (kék) és a mexikói Lenia Ruvalcaba bronzéremért küzd a cselgáncsozók 70 kilogrammos kategóriájában
Fotó: Beliczay László / MTI

„A fehérorosz stílusa feküdt nekem, aztán az orosz nagyon kellemetlen ellenfél volt, ugyanarra az oldalra dolgozott, mint én. A bronzmeccsen a mexikói ellen végig irányítani tudtam, és nagyon örülök, hogy éremmel zártam” – nyilatkozta a 2008-ban Pekingben ötödikként végzett, látássérült dzsúdós, aki a 33 fős magyar küldöttség második dobogós helyét szerezte meg.

Az ExCeL központ szomszédos csarnokában közben az asztaliteniszező Pálos Péter (11-es kategória) elődöntőzött, és 0-1-ről fordítva 3-1-re legyőzte a francia Pascal Pereira-Lealt, ezzel bejutott a hétfő délelőtti fináléba, ahol a dél-koreai Szon Bjeong Dzsun lesz az ellenfele.

Az uszodában a 200 gyors döntőjében Kézdi Réka a nyolcadik helyen végzett, míg Illés Fanni kilencedikként zárt 400 gyorson, Csúri Ferenc pedig 18. lett 100 mellen.

Az evezős Lengyel Mónika ötödik lett reményfutamában, így vasárnap a B döntőben szerepel.
A 33 fős magyar küldöttség egyetlen kerekes székes teniszezője, Farkas László első meccsén legyőzte a lengyel Kamil Fabisiakot, ezzel bejutott a 32 közé.

Sors hozta az aranyat

Magyar Nemzet hírlevél

Legizgalmasabb cikkeink naponta egyszer az ön e-mail-fiókjában!

A feliratkozással beleegyezik abba, hogy a Magyar Nemzettől hírlevelet vagy cikkeinkről szóló üzenetet kapjon postafiókjába. A szolgáltatásról bármikor leiratkozhat.

Ez az emailcím nem érvényes

A címvédő Sors Tamás csütörtökön nyert aranyérmet 100 méteres pillangóúszásban (S9-es sérültségi kategória) a londoni paralimpián.

Forrás: MTI

A szerkesztő ajánlja

R. Kiss Kornélia

Apátia lett úrrá a baloldali bicskei ellenzéken

A szír származású jelölt a migránskampány miatt visszalépett, a másik szocialista is idő előtt visszavonulna. Csak a Jobbik száll szembe a Fidesszel.

Katona Mariann, Hutter Marianna

Szél tanácsadója: Kósa azt mondta, magyar vagyok, nem afgán

Megszólalt a tanácsadó, akit Szél Bernadett javasolt a nemzetbiztonsági bizottságba.

Lándori Tamás

Sokmilliós támogatást nyert a tornyospálcai apagyilkos

A helyiek azt beszélik, új pirulákat írt fel orvosa az elkövetőnek újabb szörnyű tette előtt.