Gulácsi a 90. percben kapott gólja után: „Őszintének kell lennünk” + videó

A Bundesliga 32. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén az RB Leipzig – amelyben Gulácsi Péter és Willi Orbán is végig pályán volt – 1-1-es döntetlent játszott a Hoffenheim vendégeként. A lipcseiek bosszúsak lehetnek, mert emberhátrányba kerülve a 90. percben kaptak gólt, ezen múlt, hogy nem léphettek fel a dobogóra.

2024. 05. 04. 6:05
Xavi Simons kiállítása fordulópont volt
Xavi Simons kiállítása fordulópont volt Forrás: X/RB Leipzig

Az RB Leipzig remek eredménysorral a háta mögött várhatta a Hoffenheim elleni idegenbeli találkozót, hiszen a bajnokságban a legutóbbi nyolc mérkőzésén hét győzelmet és egy döntetlent jegyzett, és négyes nyerő szériában volt. A forduló előtt már biztos BL-indulóként a tabella negyedik helyén állt, de csak két ponttal a Stuttgart mögött, amely szombaton a Bayern München vendége lesz. A kapuban ezúttal is az áprilisban kimagasló formát mutatott állt, aki a WhoScored osztályzatai alapján bekerült a hónap álomcsapatába a Bundesligában, a védelmet pedig, ahogy megszokott, irányította.

Gulácsi, Orbán
Gulácsi és Orbán is biztos pont az RB Leipzig csapatában

A Hoffenheim a tabella kilencedik helyét foglalta el egy „szörnyű” statisztikával: 31 forduló alatt 63 gólt kapott, ennél többet csak a már kiesett Darmstadt, 73-at. S a Hoffenheim most sem úszta meg, a 38. percben a szlovén Sesko fejelte be Raum tökéletes beadását (0-1).

Kramaric a negyedik kísérletére vette be Gulácsi kapuját

A lipcseiek a 72. percben azonban emberhátrányba kerültek, mert Xavi Simons megkapta a második sárga lapját. Ezt követően pedig a Hoffenheim nagy mezőnyfölényben játszott, és a 90. percben kiegyenlített, egy beadást a horvát Kramaric hét méterről fejelt be a jobb alsó sarokba, ezt Gulácsi nem védhette (1-1). Honfitársunk kapuját a találkozón korábban Kramaric még háromszor veszélyeztette, egy távoli és két közeli lövéssel, s utóbbiak hárításához nagy bravúr kellett.

Az utolsó „párbajt” azonban a horvát nyerte, és a lipcseiek bosszúsak lehetnek, mert ezen múlt, hogy nem léphettek fel a dobogóra. S ez sokba kerülhet nekik, a dobogós helyezésükbe, mert az utolsó két fordulót a Stuttgart kezdi majd helyzeti előnyben. S bár az RB Leipzig a legutóbbi kilenc meccsét nézve veretlen (hét győzelem, két döntetlen), zsinórban a 13. idegenbeli meccsén kapott gólt, ami negatív klubrekord.

A találkozó után Marco Rose vezetőedző is arról beszélt, bosszantó, hogy a meccs végén bekapott gól miatt a betervezett három pont helyett csak egyet gyűjtöttek be, de most már ezzel együtt kell élniük. S a tréner még bízik benne, hogy megszerezhetik a bronzérmet.

Gulácsi Péter is csalódottan nyilatkozott:

–  A Hoffenheim nagyon jól teljesített a második félidőben, mi pedig nem voltunk jók, ebben őszintének kell lennünk, a végeredmény igazságos. Csak az első játékrésszel lehetünk elégedettek. Nagy terveink voltak, legalább erre az éjszakára szerettünk volna a harmadik helyre ugrani a tabellán, ami nem jött össze. Persze, egy kiállítás után mindig nehéz a helyzet, ha tíz emberrel kellene kihúzni…

A találkozó összefoglalója, benne Gulácsi Péter egyik nagy védése is:

A Sallai Rolandot és Szalai Attilát foglalkoztató Freiburg (8.) ma a Köln (17.) vendége lesz. csapata, az Union Berlin (14.) a kiesés ellen harcol, és vasárnap a vele azonos pontszámmal mögötte lévő Bochumot (15.) fogadja. A már bajnok Bayer Leverkusen már csak arra hajt, hogy a Bundesliga történetének első veretlen bajnoka legyen, ehhez vasárnap az újabb lépést a hazai környezetben kilenc forduló óta veretlen Eintracht Frankfurt otthonában kellene megtennie.