Győztek férfi pólósaink – Magyarország–Ausztrália 13-3

Énekes András Előd

2017. július 17., hétfő 20:00, frissítve: kedd 17:47

A budapesti vizes világbajnokság férfivízilabda-programja is elkezdődött hétfőn, első csoportmeccsünket Ausztrália ellen játszottuk a margitszigeti Hajós Alfréd uszodában. Märcz Tamás szövetségi kapitány születésnapját méltó módon ünnepelte a helyszínre kilátogató 6500 fős közönség, hiszen a válogatott meggyőző játékkal, a vártnál simább különbséggel verte az ausztrálokat. Varga Dénes négy góllal vette ki a részét a 13-3-as sikerből. Szerdán jöhetnek az olaszok.

2017.07.17. 22:15

Képgaléria a mérkőzésről.

2017.07.17. 21:28

Összefoglaló

Óriási hangulat és 6500 fős telt ház fogadta a budapesti világbajnokságon első meccsét játszó magyar férfivízilabda-válogatottat. A szülinapos Märcz Tamás első világversenyére készült szövetségi kapitányként, de az ünnepi hangulat az első negyedben inkább ideges morajlássá vált, hiszen pontatlan támadójátékkal, mindössze egy gólt lőve, 1-1-es állással fordultunk rá a második negyedre. Az ausztrál csapat masszív játéka a tavalyi olimpiáról is ismerős lehetett a csapatunknak, akkor 9-9-es döntetlent értünk el ellenük szintén csoportmeccsen. A második negyed azonban meghozta az áttörést, elsősorban a válogatottságot újra vállaló Varga Dénest kell kiemelnünk, hiszen Dumi három klasszisgóllal megteremtette a két csapat közti nyugalmat biztosító különbséget. A folytatás hasonlóan gördülékenyre sikerült, bár ehhez szó szerint nagy segítség volt kapusunk teljesítménye. Nagy Viktor legszebb napjait idéző formában védett, összesen három gólt engedett az ausztráloknak. Az utolsó negyedben hat gólt szereztünk, így a különbség tíz gólra dagadt a meccs végére. A 3-13-as eredmény – főleg a tavalyi olimpiai iksz után – talán a vártnál is simábbra sikerült, a négygólos Varga mellett betalált Hosnyánszky és Manhercz, illetve a válogatottban hosszú idő után újra világversenyen szereplő Török Béla, és centerújoncunk, Mezei Tamás is. Szerdán a B-csoport várhatóan legnagyobb rangadóját játsszuk Olaszország ellen, az előjelek kedvezőnek tűnnek.

2017.07.17. 21:23

Gabay Balázs

6500 néző harsogja a „boldog szülinapot” a 43 éves Märcz kapitánynak.

2017.07.17. 21:22

Erődemonstráció

Az utolsó negyed sikerült a legsimábbra, miután hat gólt szórva, és egyet sem kapva, a végén közönségszórakoztató megoldásokkal behúzta a kötelező győzelmet Märcz Tamás csapata. A végén egy kis rotálás is belefért, Mezei Tamás és Török Béla is megmutatta beválogatása miértjét, Nagy Viktor pedig eszelős formában kezdte a tornát, az egész meccsen ihletett formában védett. A végeredmény 3-13 lett, a vártnál talán simább győzelemmel kezdtük a vb-t.

2017.07.17. 21:21

Sima labdaszerzés után Manhercz fordul le, és miután leúszik mindenkit, bevágja a labdát. Tíz közte, a közönség tombol. 3-13.

2017.07.17. 21:20

A közönség az utolsó percben már felállva biztatja a csapatot.

Török Béla került lövőhelyzetbe „rosszkéz” oldalon, de az óriási önbizalommal játszó BVSC-játékos megtalálta az utat Hrysanthos kapujába. 3-12.

2017.07.17. 21:17

Decker Ádám került centerpozícióba, egy sikeres bejátszás után meg is próbálkozott egy lövéssel, de a kapust találta el. Közben úgy telt el egy ausztrál támadás, hogy mire feleszmélt az ember, már mi kezdeményezhettünk, Märcz Tamás pedig időt is kért.

2017.07.17. 21:15

Nagy Viktor véd, az ellentámadásból pedig gólt szerzünk. A második negyed óta ez a leggyakrabbi koreográfia, és ezúttal is ez történt. Vámos balkezes bombája olyan erősre sikerült, hogy a kapuból kifelé pattant, ezért elsőre nem is volt egyértelmű, hogy gól volt. Pedig az volt, 3-11 ide.

2017.07.17. 21:14

Kezdünk örömpólót játszani, Manhercz Krisztián kapta a labdát meglepően üresen, és fiatal titánunk be is varrta az ausztrál kapu jobb felső sarkába. 3-10.

2017.07.17. 21:12

Centergól után újabb centergólt lövünk. Hárai helyett Mezei ugrott be a medencébe, és meg is szerezte első gólját a tornán. 3-9 ide, ünnep a lelátón.

2017.07.17. 21:10

Hárai előbb elront egy helyzetet, majd szorongatott helyzetből betalál. Vámos játszotta meg, és a kilépő kapus mellett behúzta a labdát. Már ötgólos az előnyünk, kezdhetünk megnyugodni. 3-8.

2017.07.17. 21:05

Magabiztos vezetés az utolsó negyed előtt

Lendületben maradt a válogatottunk a második negyedbeli tarolás után is, Varga Dénes ötméteresből, Török Béla pedig emberelőnyből szerzett gólt. Akcióból ezúttal nem voltunk eredményesek, de túl nagy aggodalomra nincs oka Märcz Tamásnak. Az állás 3-7 nekünk, bár délután épp négygólós vezetésről bukta el a győzelmet Montenegró a jóval gyengébb játékerőt képviselő Kanadától. Résen kell lenni.

2017.07.17. 21:04

Mezei Tamás harcol ki egy kiállítást, majd kapja meg a labdát ziccerben, de Hrysanthosba lőtt. Nincs újabb magyar gól.

2017.07.17. 21:02

Szépítenek az ausztrálok, Kayes kapta a labdát három méterre a kapunktól, és ezúttal Nagy Viktor sem tudott hárítani. Negyedenként kapunk egy-egy gólt, ez azért több mint imponáló. 3-7.

2017.07.17. 21:00

Nincs baj a balul sikerült időkérésből, mert Török Béla gólt szerez emberelőnyből. Legutoljára hét éve szerzett gólt világversenyen. 2-7 ide.

2017.07.17. 20:59

Hárai csodálatos gólt szerzett centerből, de a játékvezetők érvénytelenítették, mert pont előtte Märcz időt kért. A szövetségi kapitányunk elnézést kért, nem tudhatta, hogy ilyen gyorsan villannak a játékosai.

2017.07.17. 20:57

Hárai küzdött centerben, már elszakadni látszott az őrzőitől, mire két ausztrál is visszahúzta, de mégsem kaptunk ötméterest. De még csak kiállítást sem, szóval fordulhatnak az ausztrálok. Fatovics megint időt kért, hiszen csapata képtelen kibabrálni a védelmünkkel – elsősorban Nagy Viktorral.

2017.07.17. 20:55

Nagy Viktor óriási! Emberlőnyből játszották meg a centert az ausztrálok, és a 2 méterről érkező húzásba is bele tudott kapni a kapusunk. Még mindig csak két gólt kaptunk... A szurkolók Nagy Viktor nevét skandálják.

2017.07.17. 20:54

Ki más lőné, mint Varga Dénes. Úgy tűnik, ma nem tud hibázni. Máris 2-6 az állás.

2017.07.17. 20:53

Erdélyi vitte el a labdát a jobbszélen, majd bejátszotta Mezeinek, akit két ausztrál szorongatott. Az eredmény ötméteres a javunkra.

Nagy Viktor ökle a magasban 10. védése után. Barcelonai formában a kapusunk, a közönség ökölrázással felel neki.

2017.07.17. 20:52

Kezdődik a harmadik negyed, Younger próbálkozott, de Nagy Viktor megint a helyén volt. Az ausztrálok 11 próbálkozásából 9 sikertelen volt.

2017.07.17. 20:47

Feloldódott a görcs, Varga Dumi formában

A meglehetősen ideges első negyed után kezébe vette az irányítást a magyar válogatott. Eddig a támadások befejezésével voltak kisebb problémák, de Varga Dénes világklasszis játékával megnyugtatta a helyszínen szurkoló csaknem 7000 magyar szurkolót. Dumi három gólt jegyzett a negyedben, és egyszer Hosnyánszky bal keze is villant. A félidőben 2-5 az állás ide.