Volt játékosa remek góllal szomorította el Kloppot + videó

Zsinórban harmadszor maradt nyeretlen a Liverpool, amely az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság tizenhetedik fordulójában 1-0-ra kapott ki a Southampton vendégeként.

Magyar Nemzet
2021. 01. 04. 23:08
Danny Ings
epa08919235 Danny Ings (C) of Southampton scores the opening goal against goalkepeer Alisson (R) of Liverpool during the English Premier League soccer match between Southampton and Liverpool in Southampton, Britain, 04 January 2021. EPA/Adam Davy / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Fotó: Adam Davy / POOL

Elég volt két döntetlen, és a Liverpool máris elveszítette előnyét a Premier League tabellájának élén, ugyanis az elmúlt időszakban jó formát mutató Manchester United pontszámban már beérte a címvédőt, csupán rosszabb gólkülönbsége miatt állt a második helyen a tizenhetedik forduló előtt. Ráadásul a két trófeahalmozó klub mögött is szoros volt a mezőny, az első és a tizedik helyezettet mindössze tíz pont választotta el egymástól, így a Klopp-csapatnak égető szüksége volt arra, hogy győzzön és levegőhöz jusson.

Ehhez képest rosszabbul nem is indulhatott volna a Southampton elleni összecsapás a Liverpoolnak: volt játékosa, Danny Ings már a második percben megszerezte a vezetést. James Ward-Prowse szabadrúgását elvétette Ings ezt kihasználva fantasztikus mozdulattal átemelte Alisson Beckert.

A bekapott gólt követően kezükbe vették az irányítást a vendégek, de pontosság és kreativitás híján még a kaput sem találták el az első félidőben. A fordulás után sem tudott változtatni e két tényezőn a Liverpool, s bár beköltözött a remekül védekező Soton térfelére a második játékrészben (10-90 volt a labdabirtoklási arány az első öt percben!), az egyenlítés közelébe sem tudott igazán kerülni.

A Southampton hét nyeretlen egymás elleni összecsapás után tudta újra legyőzni a Vörösöket, és előrelépett a tabella hatodik helyére. A címvédő sorozatban harmadik bajnokiján maradt nyeretlen, és ugyan 33 pontjával még vezeti a Premier League-t, de ez január 12-én könnyen megváltozhat, amikor a szintén 33 pontos Manchester United pótolja a Burnley elleni, első fordulóból elmaradt mérkőzését. A következő körben pedig egymással is megküzdhet a két gárda: január 18-án Liverpool–Manchester United csúcsrangadót rendeznek.

Southampton–Liverpool 1-0 (1-0)

Gólszerző: Ings (2.)