Verstappent a katari homoktengerben sem lehetett megállítani

Max Verstappen nyerte a Formula–1-es katari versenyhétvége egyetlen szabadedzését a két Ferrari, Carlos Sainz és Charles Leclerc előtt. Péntek este az időmérővel folytatódik a program, Verstappen pedig már a szombati sprintfutamon bebiztosíthatja a harmadik világbajnoki címét.

2023. 10. 06. 17:03
Verstappen Katar
Red Bull Racing's Dutch driver Max Verstappen drives during the first practice session ahead of the Qatari Formula One Grand Prix at the Lusail International Circuit on October 6, 2023. (Photo by KARIM JAAFAR / AFP) Fotó: AFP
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hatványozottan nehéz helyzetben találták magukat a pilóták Katarban. A forróság mellett hatalmas szél fogadta őket a versenyhétvége egyetlen szabadedzésén, az újraaszfaltozott pályából homoktengert kreálva, és közben a lemenő nap is vakította őket. Ráadásul a helyes beállítások megtalálása sem volt egyszerű feladat, mivel a tréninget nappal tartották, amihez csak a sprintkvalifikáción lesznek hasonló körülmények, a hétvége többi eseményét pedig villanyfény mellett rendezik.

Charles Leclerc Katar
A lemenő nap nem könnyítette meg a pilóták dolgát (Fotó: AFP/Giuseppe Cacace)

A köridőkön is meglátszott, hogy a pilótákat milyen állapotban lévő pálya várta, a gyakorlás elején vezető George Russell (Mercedes) legjobb eredménye tizennégy másodperccel maradt el (Mercedes) 2021-es pole pozíciós idejétől (1:20,827). Az volt egyébként az eddigi egyetlen Formula–1-es időmérő a pályán, ami két éve mutatkozott be házigazdaként a száguldó cirkuszban. 2022-ben azért nem rendezték meg a versenyt, mert Katar volt a labdarúgó-világbajnokság helyszíne is, és novemberben nem vállalták be két ekkora sportesemény lebonyolítását.

Visszatérve a pénteki edzésre, a kezdeti időkhöz képest a végére hét másodpercet gyorsultak a versenyzők. Néhány perccel a leintés előtt a harmadik világbajnoki címétől egy karnyújtásnyira lévő (Red Bull) ugrott az égre, és ezután nem engedte ki a kezéből az első helyet. Mögötte Carlos Sainz, Charles Leclerc (mindkettő Ferrari), Fernando Alonso (Aston Martin) és Sergio Pérez (Red Bull) volt a sorrend.