Bognár György exválogatott játékosai megrázták magukat + videó

A labdarúgó NB I 30. fordulójában a Paks 2-1-re nyert a már biztos kieső Mezőkövesd ellen. Bognár György csapatában a korábbi válogatott futballisták játszották a főszerepet: előbb Böde Dániel fejespasszából Szabó János talált be, majd Könyves Norbert volt eredményes. A Paks újra második a tabellán, a dobogóról már aligha csúszik le.

2024. 04. 27. 16:48
Paks 20240427 Labdarúgás 2024 NBI NB1 OTP Bank Liga Paks Mezõkövesd Böde Dániel
Böde Dániel fejjel adott gólpasszt, nyert a Paks Fotó: Nemzeti Sport/Makovics Kornél

A Paks sokáig még a Ferencvárost is szorongatta, a legutóbbi öt meccsét viszont kivétel nélkül elveszítette az NB I-ben. csapatának rossz sorozata a biztos kieső Mezőkövesd ellen szakadt meg, s a Paks 2-1-es győzelme, valamint a Puskás Akadémia pénteki veresége azt jelenti, hogy a tolnaiak már csak szélsőséges eredmények esetén csúszhatnak le a dobogóról.

Paks 20240427 Labdarúgás 2024 NBI NB1 OTP Bank Liga Paks Mezõkövesd Fotó Makovics Kornél Nemzeti Sport
Két gólt és hosszú idő után újra bajnoki győzelmet ünnepelhetett a Paks (Fotó: Nemzeti Sport/Makovics Kornél)

Az első félidőben egyértelmű volt a paksi fölény, Szabó János is úgy érezte, hogy egynél több gólt kellett volna rúgnia a csapatának. Azt az egyet éppen ő szerezte, Böde Dániel előkészítése után.

A második félidőben Vécsei Bálint és Hahn János harcos labdaszerzése után Könyves Norbert duplázta meg a paksi előnyt, nem sokkal később viszont Szalai József szépített.

A 2-1-es eredmény a Mezőkövesd sorsát már nem befolyásolja, a Paks viszont megszilárdította helyét a dobogón, egyelőre a második, s a negyedik helyezett Puskás Akadémia előtt hét pont az előnye, három fordulóval a zárás előtt.

Bognár György szerint passzív volt a Paks

Bár a Paks vereségsorozata megszakadt, Bognár György vezetőedző ezúttal sem volt igazán elégedett.

– Közepesen játszott a csapat, különösen a második félidőben nem volt ritmusunk. Passzívak voltunk, hiányzott a kreativitás, a labdaszerzésből való támadáskezdeményezés nem volt meg, túl sok volt az oldal- és hátrapassz – mondta a szakember a lefújás után az M4 Sportnak.

A ZTE és a Kecskemét biztos bennmaradó, az Újpest még nem

Nem hozott gólgálát eddig a forduló, a másik három meccsen összesen két gól született. A Zalaegerszeg pénteki győzelmével, a Kecskemét a Miskolcon elért egy pontjával matematikailag is bebiztosította a következő idényre is NB I-es tagságát, az Újpest viszont önerőből nem tudott közelebb kerülni a bennmaradáshoz, kikapott Debrecenben.

NB I, 30. forduló

Péntek
ZTE–Puskás Akadémia FC 1-0 (0-0), ZTE Aréna, 2559 néző, jv.: Bognár. Gólszerző: Sajbán (71.)

Szombat
Paks–Mezőkövesd 2-1 (1-0), Paksi FC Stadion, 2034 néző, jv.: Káprály. Gólszerzők: Szabó J. (14.), Könyves (60.), illetve Szalai J. (62.)
Diósgyőr–Kecskemét 0-0, DVTK Stadion, 5412 néző, jv.: Karakó.
Debrecen–Újpest FC 1-0 (0-0), Nagyerdei Stadion, 6592 néző, jv.: Berke. Gólszerző: Ojediran (88.). Kiállítva: Tamás K. (47., Újpest)