Itt a titok, amiért Lunyin kivédte Bernardo Silva 11-esét + videó

Három rontott 11-es is volt a Manchester City és a Real Madrid közötti büntetőpárbajban a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Ezek közül Bernardo Silva esete különösen kínos, hiszen középre, Andrij Lunyin kezébe emelte a labdát. Bernardo Silva korábban már rúgott így gólt Kepának, aki most felkészítette Lunyint, mire számíthat.

2024. 04. 18. 7:31
Bernardo Silva, Andrej Lunyin
Bernardo Silva dermedten figyeli, amint Lunyin megfogja a középre emelt labdát Fotó: Dave Shopland
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az 1-1-es rendes játékidő után a hosszabbításban nem esett gól, 11-esek következtek a Manchester City és a Real Madrid meccsén . A második körben azt a megoldást választotta, hogy középre löbbölte a labdát, csak éppen Lunyint nem mozdult el és ölébe vette a labdát...

Andrej Lunyin, Bernardo Silva, Manchester City, Real Madrid, 11-es párbaj, Bajnokok Ligája, negyeddöntő, elődöntő
Andrij Lunyin volt a 11-es párbaj hőse. Kovacic lövését is hárította. Fotó: AFP

Lunyin, mint kiderült, felkészült arra, hogy a portugál ezt a megoldást választja. A Real cserekapusa, Kepa ugyanis felkészítette erre. Kepa korábban hasonló módon már kapott gólt Bernardo Silvától.

Íme, a büntetőpárbaj teljes menete. Először mindig a Manchester City játékosai rúgtak.
1. pár: Alvárez belőtte, Modric lövését viszont kivédte (1-0).
2. pár: Silva flegmán Lunyin kezébe lőtte a labdát, Bellingham viszont nem hibázott (1-1).
3. pár: Kovacic lövését is védte Lunyin, Lucas Vaquez a hálóba talált (1-2).
4. pár: Foden magabiztosan bombázott a kapuba, ahogyan Nacho is (2-3).
5. pár: Ederson, a kapus is betalált, majd Rüdiger is, amivel eldőlt (3-4).

Bajnokok Ligája- negyeddöntő, visszavágók, szerdai mérkőzések

Manchester City (angol)–Real Madrid (spanyol) 1-1 (0-1, 1-1, 1-1)
Gólszerző: De Bruyne (76.), illetve (12.)
Továbbjutott: 4-4-es összesítéssel, 4-3-ra nyerve a tizenegyespárbajt a Real Madrid.

Bayern München (német)–Arsenal (angol)1-0 (0-0)
Gólszerző: Kimmich (63.)
Továbbjutott a Bayern München 3-2-es összesítéssel.