Jól él Horn Gábor a kapcsolatrendszeréből

Audi terepjáró, rózsadombi iroda, sok tíz milliós alapítványi bevételek évente. Jól megy a sora Horn Gábornak, akinek az érdekköre az elmúlt években apósától, Niedermüller Péter erzsébetvárosi polgármestertől közel 50 millió forint értékben kapott megbízásokat. Bemutatjuk, ki mindenki pénzeli a liberális Republikon Alapítványt.

2024. 05. 07. 11:57
Horn Gábor Fotó: MTI/Mohai Balázs Fotó: MTI/Mohai Balázs
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

2021 februárjában látott napvilágot egy fotó Horn Gábor összetört Audi Q7-jéről. A korábbi SZDSZ-es politikus éppen Bige László baloldali milliárdostól távozott, amikor összetörte elit terepjáróját. Úgy tudjuk, azóta is egy több tíz milliót érő terepjárót hajt, és értesüléseink szerint a Rózsadombon él.

Fotó: Google Maps

Horn Bigétől távozóban történt balesete után a Telex írta meg, hogy „A házi őrizetben lévő Bige László rendelte meg azt a több tíz millió forintba kerülő közvélemény-kutatást, amely részletesen foglalkozik a jelenlegi politikai, gazdasági és társadalmi helyzettel.” Bige a kutatást az ellenzéknek rendelte, és az is kiderült, hogy „a felmérést a Závecz Research végezte, és több elemző, például a republikonos Horn Gábor segítette az adatok értelmezését.”

Horn a politikusi szerepből való távozása után a Republikon Alapítványnál aktivizálta magát.

 A II. kerületi elitrészen működő liberális intézmény bevallottan több balliberális formáció munkáját is segítette az elmúlt években, így az MSZP-t vagy éppen a Párbeszédet is.

Fotó: Google Maps

Az alapítvány beszámolói alapján 2018-ban 60 millió forint volt az éves összes bevételük, ez 2019-re 68 millió forintra emelkedett. Mindkét évben meghatározóak voltak a Brüsszeltől, tehát uniós közpénzből származó támogatások. 2020-ban is hasonló volt a helyzet, a 71 milliós bevétel döntő részben az Európai Bizottságtól jött, de négymillió forint támogatást adott az alapítványnak a Republikon Intézet Kft. is.

2021-ben, a választás előtti évben immár 86 millió forint bevételt könyvelt el Horn Gáborék alapítványa, amelyből Brüsszel 48,4 millió, illetve 8,8 millió forintot támogatást adott a liberális intézménynek.

2022-ben, az utolsó évben, amelyről jelenleg elérhető beszámoló, a Republikon Alapítvány kerekítve 81,5 millió forintos bevételre tett szert. A szokásosnak mondható uniós közpénzek mellett figyelemreméltó, hogy a Soros György-féle Open Society Policy Centertől a 2022 novembere és 2023 év vége közötti időszakra Hornék 14 300 dollárhoz, tehát hozzávetőleg ötmillió forinthoz jutottak. Horn Gábor egyébként konzekvensen nagyra tartja Soros Györgyöt, tavaly Köszönet Soros Györgynek címmel publikált egy írást a HVG-n.

Érdekesség, hogy az alapítvánnyal azonos címen működő Republikon Intézet Kft. 2019 óta a cégnyilvántartás szerint egy-két alkalmazottal működik, ezzel együtt 2020-ban közel 38 millió, 2021-ben 62 millió, 2022-ben pedig 41 millió forint nettó árbevételt könyveltek el.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.