A kínai teakultúráról nyílt időszaki kiállítás a Néprajzi Múzeumban

A kínai teakultúrát mutatja be a Néprajzi Múzeumban pénteken nyílt időszaki tematikus kiállítás, amelyen a teázás történetét, a teafajtákat, a tea szertartását és a hozzá kapcsolódó eszközöket is megismerhetik az érdeklődők.

Magyar Nemzet
2023. 06. 18. 6:30
null
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Kínai Kulturális és Turisztikai Minisztérium, valamint a Kínai Népköztársaság magyarországi nagykövetségének közös szervezésében megnyílt kiállítás a teatermesztést, a teakészítést és a teázáshoz kapcsolódó szokásokat mutatja be, és ezeken keresztül igyekszik elősegíteni a két ország közötti együttműködéseket – emelte ki a program pénteki megnyitóján Jang Csao, a Kínai Népköztársaság magyarországi nagykövetségének ideiglenes ügyvivője.

Mint mondta, a kínai tea csaknem ötezer éves múlttal rendelkezik, és az ősi selyemút segítségével gyökeret eresztett a világ minden táján, része lett az országok, helyi közösségek életének. „A tea kulturális összekötő kapoccsá vált kelet és nyugat között, és ma is fontos szerepet játszik Kína és a világ más országai közötti kommunikációban” – mutatott rá.

 

„Kínát és Magyarországot hagyományos barátság fűzi egymáshoz és fontos partnerek az Egy övezet, egy út programban is, amelynek idén ünnepeljük tizedik évfordulóját”

 

– hangsúlyozta Jang Csao.

Az ügyvivő kifejtette, hogy Magyarország kelet felé nyitó politikájának köszönhetően a két ország közötti kapcsolatok magas szinten fejlődtek, és gyümölcsöző eredményeket értek el a kereskedelem, a beruházások és a turizmus terén folytatott együttműködésekben.

„Magyarország az egyik legfontosabb kereskedelmi partnere Kínának a Kelet-közép-európai régióban” – emelte ki, hozzátéve, hogy Magyarország már több egymást követő évben is megőrizte pozícióját a kínai befektetések legnagyobb célpontjaként a térségben térségben, és a kínai vállalkozások számára az egyik legkedvezőbb választás az európai befektetésekhez.

Jang Csao az MTI-nek elmondta, hogy a teakultúra a kínai kultúra jellegzetes eleme, ezért bízik benne, hogy az esemény révén a magyarok jobban megismerhetik a kínai kultúrát, ami elősegítheti a még szorosabb együttműködéseket.

 

„A kínai tea egy olyan kulturális kapocs, amely a két ország népeit összekapcsolhatja”

 

– fűzte hozzá.

Kína volt az első ország, ahol teacserjéket (Camellia sinensis) ültettek és teát készítettek, és Kína jelenleg is a világ élvonalába tartozik teakészítésben. A teatermesztés, a teakészítés, a teázás és az ehhez kapcsolódó szokások nagyon fontos szerepet töltenek be a kínai emberek mindennapi életében, ebbe enged betekintést a pénteken és szombaton látható tárlat.

Borítókép: illusztráció (Fotó: Pexels)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.