Dmitrij Kuleba szerint Nyugat-Európa nem tudja, hogyan kell harcolni

Nyugat-Európa nem állít elő annyi fegyvert és lőszert, hogy akár Kijevet, akár saját magát ellássa – jelentette ki Dmitrij Kuleba ukrán külügyminiszter egy csütörtöki interjúban. 

Forrás: Mandiner2023. 12. 29. 18:00
KULEBA, Dmitro
Kijev, 2023. október 16. Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter a Bujar Oszmani észak-macedón külügyminiszterrel, az EBESZ ügyvezetõ elnökével közösen tartott sajtótájékoztatón Kijevben 2023. október 16-án. MTI/EPA/Pool/Reuters/Thomas Peter Fotó: Thomas Peter
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Kiyev Independentnek adott interjúban Kuleba a reményét fejezte ki, hogy Ukrajna végül több pénzt, fegyvert, lőszert és felszerelést kap majd az Egyesült Államoktól és szövetségeseitől, de szkeptikus volt azzal kapcsolatban, hogy az említett országok képesek-e tovább bővíteni katonai termelésüket, írta cikkében a Mandiner.

Európa nem tudja, hogyan kell háborúzni. A fegyvergyártás nem a legfontosabb üzletág számukra

– mondta a portálnak. „Sajnos a barátaink túl sok időt töltöttek azzal, hogy azon gondolkodjanak, hogy miképpen fokozzák a fegyver- és lőszergyártást.” „Engem jobban aggaszt a védelmi ipar fejlődésének üteme, mint az új típusú fegyverek megjelenése” – tette hozzá Kuleba.

Az orosz Fekete-tengeri flotta hajóinak legénysége így védekezik a nem kívánatos behatolókkal szemben. 
forrás: orosz védelmi minisztérium
Az orosz Fekete-tengeri Flotta hajóinak legénysége így védekezik a nem kívánatos behatolókkal szemben. Fotó: Orosz Védelmi Minisztérium

Majd úgy folytatta: „Európa egyértelműen technológiai előnyben van. A probléma és a kihívás, amellyel szembesülniük kell, az a technológia termelésének növelése. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de ez nem lesz elég, ha a helyzet nem változik.

És Oroszország lehagy minket.

Kuleba méltatlankodva elismerte, hogy Oroszország a nyugati szankciók ellenére magasabb fokozatba kapcsolta hadiiparát, és kritizálta a Nyugatot a „protekcionizmus” miatt, amely szerinte akadályozza a katonai termelést.

Az EU legalább 27 milliárd eurót (29,88 milliárd dollárt) küldött Kijevnek azóta, hogy Oroszország 2022 februárjában megkezdte katonai műveletét a szomszédos államban, az Egyesült Államok pedig több mint 44 milliárd dollár értékben fegyverekkel, felszerelésekkel és lőszerrel járult hozzá Ukrajna háborús veszteségeinek pótlásához. Az elmúlt hónapokban azonban kezdtek elmaradni az ígért fegyverszállítások.

Borítókép: Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter a Bujar Oszmani észak-macedón külügyminiszterrel, az EBESZ ügyvezető elnökével közösen tartott sajtótájékoztatón Kijevben 2023. október 16-án (Fotó: MTI/EPA/Pool/Reuters/Thomas Peter)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.